Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś mi wytłumaczy, od czego zależy, kto szybciej naciśnie przycisk (guzik) zgłaszający do odpowiedzi i dostanie szansę na odpowiedź w przypadku pytań z podkładem muzycznym.

Są odcinki (tak było chyba wczoraj), gdy piosenka/melodia jeszcze się nie zakończyła (grają ostatnie takty, stopniowo wyciszane), a zawodnik już naciska i dostaje szansę na odpowiedź. Przecież to powinien być "falstart" (?)

Ale są odcinki (dzisiaj tak było), że piosenka/motyw towarzyszące pytaniu się skończył, zawodnik po zakończeniu odtwarzania, po ostatniej nucie wciska guzik, a i tak nie jest wywołany do odpowiedzi (co wygląda jak falstart), a odpowiada zawodnik, który wcisnął guzik sekundę później. Przy czym nie widać i nie słychać, żeby pierwszy zawodnik wcisnął guzik w trakcie grania muzyki, lecz dopiero po zakończeniu odtwarzania (słychać po dźwięku naciskania w przycisk i czasem widać po ruchu ręki), a i tak odpowiada osoba, która wcisnęła guzik chwilę później.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem przypadek i wiecie o co mi chodzi.

Po prostu odnoszę wrażenie, że przy pytaniach z podkładem muzycznym trudno się wstrzelić z wciśnięciem przycisku zgłoszenia.
Są jakieś zasady w studiu, wyjaśniają to przed nagraniem?
A może są jakieś znaki, sygnały na tablicy czy w studiu, że zawodnicy widzą: 1) kiedy jest motyw dźwiękowy, 2) kiedy można wciskać przycisk zgłoszenia?

Wołam byłych graczy czy ich rodziny/przyjaciół i ofc @Boski_Emil

#vabanque
  • 7
@xDawidMx:

ale ta dioda jest w każdym pytaniu, czy tylko w muzycznych?

Bo ja gdzieś wyczytałem, że w przypadku pytań "zwykłych" po prostu wciska się ułamek sekundy po tym, gdy p. Babiarz kończy czytać pytanie? I to raczej działa.
Natomiast w muzycznych widziałem przypadki, które wyżej opisałem.