Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyzwaniem skompresowania i próby zapakowania materaca kieszeniowego (sprężynowego) z Ikei - modelu nie pamiętam, zakupiony w 2017 roku za chyba 8 stówek.

Mam worek próżniowy z Amazonu (grubsza folia, 5 gwiazdek - ale nie było dokładnego opisu czy ogarnie sprężyny), do tego mam zamiar ścisnąć ciężarem wszystkie sprężyny na płasko i spróbować zawinąć materac do środka. Później folia, pasy, folia, taśma w dużej ilości i jeszcze raz folia.

Tak zwinięty materac miałby przeleżeć około 4-5 lat na strychu - czy będzie się on jeszcze do czegoś nadawać po rozwinięciu? Przyszedł zwinięty, użytkowany był zgodnie z instrukcją (obroty etc.), jest zadbany i szkoda mi go sprzedawać żeby potem kupić droższy. :/

Jakieś protipy? Bardziej się martwię o to, czy np. po roku się nie rozwinie i eksploduje na strychu przewracając wszystko dookoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ikea #materac #materace #meble #lozko
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie znam się, więc się wypowiem:
-będzie się nadawał, ale do wywalenia
-będzie się nadawał do użytku, tylko będzie musiał postać 4-5 lat aż się wyprostuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@Senuyo: o takich ekspertów nic nie robiłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Gdyby ktoś z potomnych szukał postów na ten temat i trafił tu jakimś cudem - worek próżniowy z amazonu zadziałał wyśmienicie, materac kieszeniowy z Ikei spłaszczył się praktycznie samoczynnie, jedynie zgodnie z instrukcją dołączoną do worka należało małymi, delikatnymi kroczkami
  • Odpowiedz