Wpis z mikrobloga

#przegryw #blackpill #p0lka

Panowie, tak serio, tym razem na poważnie, bez heheszków. Czemu my nie potrafimy się zebrać tak jak kobiety i coś ugrać dla siebie? Przecież jest Nas siła. Czy mówienie publicznie o problemach mężczyzn w Polsce jest dla Was wstydliwe? Czy gdyby powstała inicjatywa, która głosiłaby hasło zaprzestania traktowania mężczyzn w Polsce jak szmaty do wycierania podłogi, wsparlibyście ją? Czy może nie widzicie problemów? Albo widzicie i brak Wam odwagi?

Czy poparłbyś ruch wspierający mężczyzn w Polsce?

  • Tak, dyskryminacja mężczyzn jest coraz większa. 78.5% (172)
  • Nie, ale inicjatywa słuszna (jestem jednak leniwy) 11.4% (25)
  • Nie widzę powodu, by taki ruch miał powstać. 7.3% (16)
  • O prawa kobiet walczyłbym, za prawa mężczyzn nie. 2.7% (6)

Oddanych głosów: 219

  • 23
@lubiejescfrytki: Mi chodzi o sensowne inicjatywy. Niestety, nikt o prawa mężczyzn w Polsce walczył nie będzie, jeśli sami faceci, którzy dostrzegają problem, tego nie zainicjują.

Dobre są takie filmiki jak ten, które w prosty sposób uświadamiają wielu mężczyzn, którzy myślą, że wszystko jest ok.
@Kopytnik_1: po pierwsze oddolna natura feminizmu jest bardzo wątpliwym założeniem. Za bardzo na rękę politykom, i nazbyt otwarcie to popierają, by w to uwierzyć.

Po drugie - mnóstwo męzczyzn poparłoby taki ruch, gdyby nie kojarzyl się z mizoginami. Czy sie podoba, czy nie - mężczyźni nie kupią ideologii nienawiści wzgledem drugiej płci. Taka natura.
@Kopytnik_1: Kobity mają przeprane mózgi feminizmem, przez który nie masz co liczyć na ich pomoc. Kobiety tłumaczą to tym, że to wina mężczyzn że jest taka sytuacja bo sami sobie ją stworzyliśmy już 100 lat temu xD
A to że kiedyś kobiety same chciały siedzieć w domu i się nim zajmować, bo warunki pracy w fabrykach, na polu czy wojsku były... że tak powiem mocno odbiegające od dzisiejszych standardów, to już
A w czym czujecie się tak strasznie dyskryminowani? Jeśli chodzi o wojsko, to coraz więcej kobiet pracuje w wojsku i też jeździ na front. Mało było zdjęć Ukrainek z kałachami? Za obowiązkową służbą wojskową nie jestem i tyczy się to obu płci, to powinna być decyzja każdego obywatela. Jeśli chodzi o wiek emerytalny to sami wybieracie taki ustrój. Wolicie pracować niż zajmować się domem i dziećmi bo to przecież dla panicza zbyt
@WyzwolonaPodrozniczka no offence, ale jak dla mnie Ty też masz bardzo sztampowe pojęcie o facetach. Obecnie faceci tak samo angażują się w prace domowe i wychowanie dzieci jak kobiety, może po prostu nie miałaś takiego wzorca w swoim otoczeniu.

I tutaj jest ogromne pole systemowej dyskryminacji mężczyzn - kiedy małżeństwo mające dzieci się rozpada (a ostatnio jest to bardzo częsta sytuacja), można mieć prawie pewność, że w toku postępowania rozwodowego to matka