Wpis z mikrobloga

@urojony_uzurpator: W teorii przy JDG można mieć konto osobiste. W praktyce banki na to jakoś krzywo patrzą, a niektóre wprost w regulaminach zabraniają takiej praktyki. Posiadanie oddzielnych kont pozwala też zachować porządek i oddzielić prywatne wydatki od firmowych. Zdecydowanie lepiej jest je mieć niż nie mieć. Jeśli chodzi o o zalety to pewnie zależy od tego z jakich rzeczy chcesz dokładnie korzystać, ja osobiście nie znalazłem większych różnic względem zwykłego konta.
Co to znaczy, że banki "krzywo patrzą"? Ja używam tego konta co miałem przed B2B, dostaje przelew od pracodawcy, robie 3 przelewy dla złodziei i tyle, nie wiem co tu konto firmowe pomoże przy tej skali działalności.


@OlekAleksander: Bank może Ci je wypowiedzieć, bo użytkujesz niezgodnie z regulaminem.
@OlekAleksander: Normalnie, to troche jak z opgramowaniem które masz napisane że nie możesz go uzywac komercyjnie., a sporo osób uzywa. Tak samo z rachunkami prywatnymi w regulaminie banku może być i czesto jest zapis że nie można ich używac do działalności (nie po to bank mna w ofercie droższe konto firmowe). Nie słyszałem żeby jakiś bank z tym walczył, bo w końcu z klientem się nie walczy, mozna go tylko zachęcać.
@OlekAleksander: Otworzyłem właśnie regulamin w swoim banku i mam tak:
4) Rachunki nie mogą być wykorzystywane do przeprowadzania rozliczeń pieniężnych związanych z prowadzeniem
działalności gospodarczej.
I niżej:
11)Możemy wypowiedzieć umowę z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia, gdy:
...
c) będziesz wykorzystywał rachunek do rozliczeń, np. przelewów związanych z Twoją działalnością gospodarczą,