Wpis z mikrobloga

  • 1
@Jakis_Leszek dzięki za odpowiedź, radę wezmę do serca. Co do tej ramki z muru, zgodzę się, zbyt odwraca uwagę mogłem kadrować inaczej. A co do tego zdjęcia z wpisu a nie komentarza to jednak moje kadrowanie jakoś lepiej mi siedzi. Bardziej ukazuje zniszczenie tego miejsca. A co do kolorów, tak jak pisałeś kwestia gustu
  • Odpowiedz
@21papaj37: W tym pierwszym jak byłoby to możliwe (a nie wiem czy jest bo zrobiłeś ramkę z muru) dałbym szerszy kadr aby złapać więcej z prawej strony, aby nie obcinać tego drzewa w dziwny sposób. A ostrość łapał na budynku z tyłu albo tym przewalonym czymś (Najlepiej gdzieś pośrodku, ale to zależy od obiektywu jaki masz)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_Leszek ostrość zpartolilem, wiem. A co do kadrowanie tego pierwszego zdjęcia to ciężko było zrobić inaczej bo taki kadr wymuszał teren. Ciężko było stanąć obok a i obiektyw mam ze sporą ogniskową więc nie mogłem łapać szerzej
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_Leszek 70-300 F4-5.6. Mam też fabryczny obiektyw aparatu ale źle mi się z nim obcuje. Myślę nad zakupem czegoś jaśniejszego i o mniejszej ogniskowej bo na długim ciężko coś złapać.
  • Odpowiedz
@21papaj37: Długi obiektyw idealnie sprawdza się do portretów, albo jakichś detali fajnych, albo zwierząt w ruchu jak masz dobry AF. Tutaj kitku zrobiony 70-200mm

Przydałoby Ci się coś z mniejszą ogniskową do szerokiego kadru jeśli chcesz robić fajne zdjęcia takich rzeczy jakichś "większych obiektów" ale na upartego na 70-100mm też coś Ci się uda trzasnąć, Zaraz poszukam czy mi się udało zrobić coś długim obiektywem.

Tutaj masz kitku z bliska przy
Jakis_Leszek - @21papaj37: Długi obiektyw idealnie sprawdza się do portretów, albo ja...

źródło: kitku

Pobierz
  • Odpowiedz
@21papaj37: Teraz to elegancko wygląda. Kompletnie inny poziom niż to co pokazałeś wcześniej. To jest oryginalne zdjęcie, czy przycięte? Bo zostawiłbym jej więcej nóg, tak aby było też uda widać. Natomiast na górze lekko irytuje ten biały fragment po lewej stronie, wywaliłbym go albo wyeksponował. A najlepiej jakby było z czego przycinać to modelkę przesunąłbym bym w lewo lub prawo (chociaż to zależy jak by perspektywa się ułożyła)

Najbardziej przyczepiłbym się
  • Odpowiedz