Wpis z mikrobloga

339 + 1 = 340

Tytuł: Nic o tobie nie wiem
Autor: Małgorzata Rogala
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 6/10
ISBN: 9788366644526
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Liczba stron: 304
Nic o Tobie nie wiem to kolejna książka Rogali jaką wzięłam na tapetę. Poznajemy dalsze losy Weroniki oraz komisarza Pawelca, ale są one oczywiście tłem do głównych wydarzeń.
Tym razem w swojej powieści autorka zamieszcza dość obszerne ostrzeżenie dla rodziców dzieci, które od najmłodszych lat nadużywają internetu i smartfonów. Książka pokazuje co prawda esktremum, gdyż szereg zdarzeń doprowadza do śmierci nastolatki, a kolejne wydarzenia jedynie potęgują i pogarszają wszystko, ale sama w sobie jest znakomitym przesłaniem, pokazującym do jakich degeneracji może doprowadzić nadużywanie internetu przez dorosłych, jak i zrzucanie obowiązku wychowywania dzieci na internet, który wypełnia im czas. Każdy z nas na co dzień widzi ojca z synem z restauracji, którzy zamiast rozmawiać ze sobą, pochłonięci są telefonami, dziecko idące parkiem za mamą wpatrujące się jak zahipnotyzowane w telefon, ludzi w autobusach, poczekalniach, gdzie smartfon jest już przedłużeniem dłoni. To, choć z pozoru nieszkodliwe, to świat jaki tworzymy i jakiego uczą się dzieci. A później same spędzają czas w sieci, niejednokrotnie są wykorzystywane, oszukiwane czy nakłaniane do różnego rodzaju czynności, nierzadko wymykających się spod litery prawa. Brak kontroli nad tym co dzieci robią w internecie, mediach społecznościowych, eksponuje je na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, o których rodzice niejednokrotnie nie mają pojęcia, czesto dlatego, że sami dali się złapać w te same sidła.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz karolinana - 339 + 1 = 340

Tytuł: Nic o tobie nie wiem
Autor: Małgorzata Rogala
Gatu...
źródło: 865357-352x500
  • 2