Wpis z mikrobloga

Ej, bo jak wiadomo, wykupując leki w aptece z recepty - mając na recepcie 3op leku X , a za jednym razem wykupimy tylko 1op leku X to resztę musimy wykupić w tej samej aptece.
A co w przypadku, gdy ta apteka nie ma tego leku, a ważność recepty mam do 19 kwietnia? Dalej nie mam szansy aby zrealizować receptę w innej aptece, która ten lek posiada i zwyczajnie mi to przepada czy co? Bo ważność mojej recepty to 30 dni było xD Na razie próbuję zarezerwować leki aby na pewno na mnie czekały jutro aby odebrać, ale wolę być przygotowana na najgorsze (bo jednak to taki lek, z którego dostępnością jest ciężko, wiec jak rezerwacji nie uznają to juz jutro moze go nie być) #kiciochpyta #leki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Kinald: Nie ma opcji, mam takie leki na recepcie, że nie da się wypisać na więcej niż 30 dni :// Jest to o tyle słabe, że będąc w rodzinnym mieście absolutnie nie mam gdzie zakupić leków zazwyczaj, a raz nawet ich w całym Gdańsku nie było i cudem z sopotu dorwałam ostatnie opakowanie xD

Tym razem na szczęście się udało, wczoraj wykupiłam jedno opakowanie, a drugie przyszło dzisiaj rano i
  • Odpowiedz
No to znaczy ze psychotropy/rpw. Można wypisać na recepcie na więcej niż miesiąc przyjmowania ale recepta jest faktycznie ważna tylko 30 dni a zazwyczaj trzeba wykupić wszystko na raz (jeśli jest dostepne oczywiście). Z opisu obstawiam metylofenidat albo alprazolam o przedłużonym uwalnianiu bo z tym faktycznie jest licho z dostępnością i jest na zamówienie.
  • Odpowiedz