Wpis z mikrobloga

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj w Lublinie były targi terarrystyczne, a jako że jednym z wystawców był flytrap, to już wiedziałam, że to jest znak iż w moim życiu muszą pojawić się znowu owadożery. Mam piękną kapturnice, świeżo po zimowaniu i cudowną rosiczkę. Do tego dostrzegałam skrętniki, które widziałam tylko w lubelskim ogrodzie botanicznym więc w końcu mogłam sobie zrealizować pokusę. Wzięłam też dla @Niewiemja szczawik bo ostatnio je uwielbia. Mniejsza, że nie ten kolor co chciał xD
#rosliny #ogrodnictwo #domowasuszarnia #roslinyowadozerne
Pobierz
źródło: 1
  • 41
@Niewiemja: Jest boski, ale ten w fiolecie jeszcze się znajdzie :D
@0dcinek A nie możesz wrócić? Dzisiaj podjęłam decyzję, że spróbuję z żabami. Już miałam z jedną wrócić, ale nie chciałam, żeby małe dziecko za mnie zdecydowało. Bo mimo, że sam hodowca powiedział dużo, to i tak muszę przed ostateczną decyzją trochę poczytać :D
@Czerwony_Pomidor: Kiedyś miałam takie w doniczkach bo z tego co pamiętam one strzelają nasionami stąd są bardzo ekspansywne. I nawet ich nie usuwałam bo naprawdę mi się podobały, ale żeby specjalnie kupować albo tak jak @Niewiemja ich nie plewić, to jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@picasssss1: Też zaczęłam czytać i z czytanek nie wychodzi mi że to jest tak proste jak to dzisiaj słyszałam. Bo słyszałam, że można ją nawet zostawić samą na 2 tygodnie, karmi się np. kawałkami surowego mięsa drobiowego, trzyma w mchu torfowcu, który co jakiś czas się przepłukuje. Nie potrzebuje doświetlania ani dodatkowego źródła ciepła. Z gatunków, to żaba rogata i takie dzisiaj chyba oglądałam D
@magnes125: piękny szczawik ( ʖ̯) co do festiwalu roślin to za miesiąc ma być we Wrocławiu i ja już odkładam kasę, bo na ostatnim takim nieźle popłynęłam :D