Wpis z mikrobloga

@rybeczka: jak nie masz separacji to jak ustawisz sobie na transformatorze np 5V to nie będzie na wyjściu prostownika 5V/0,707 tylko potencjał sieci np -115V, a jeszcze silnik bez zmierzenia rezystancji izolacji to sam dla siebie bym tak może zrobił z raz ale nie dla kogoś
@rybeczka: Jaki trafo separacyjny w końcu wyrwałeś?
Mój (160VA) wciąż leży i czeka, bo finalnie jak zacząłem kombinować, gdzie go zainstalować i jak, to skończyło się na tym, że zacząłem robić całe biurko od nowa, z nadstawką i konsolą pomiarowo-zabezpieczającą :)
Jarek_P - @rybeczka: Jaki trafo separacyjny w końcu wyrwałeś? 
Mój (160VA) wciąż leży...

źródło: 20230415_210044

Pobierz
@rybeczka: A to ja mam 1:1 jeszcze z możliwością korekcji +/- 15V :) (ma jeszcze możliwość zasilania z 400V i przez jakiś czas chodziło mi po głowie by to wykorzystać do produkowania mocno obniżonego napiecia sieciowego, ale przeszło mi po zadaniu sobie pytania, czy kiedykolwiek do tej pory miałem potrzebę użycia czegoś takiego).

Płyta, w sensie front? To jest zwykły laminat grawerski, grawerowany laserowo. Piękna sprawa do robienia własnych frontów.
  • 0
@Jarek_P ja musze odseparować oscyloskop bo naprawiam zasilacze i czasami trzeba na gorąco coś sprawdzić. A autotransformator użyje jako regulowany zasilacz do silników DC 180V albo i czegoś innego :)

Szukam własnie takiej płyty jako bazę do obrazów bo stosują ją do reklam itp