Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem zielony w temacie... Jak jest np. Sonoff ZigBee Bridge jaki jest rzeczywisty zasięg np. dla 'standardowego' domku piętrowego? Tj. jedna wystarczy jak jest to gdzieś w miarę centralnym miejscu do pokrycia np. czujek okien, drzwi itd., czy więcej się tego montuje?
#sonoff #zigbee
  • 7
@dran2: ło panie, tego to nie wiedziałem... a kojarzysz jakiś ciekawy link/forum gdzie mogę poczytać? Takie w pigułce, na 2-3 strony a nie forum gdzie grzebać po linku. Tak w skrócie: jak to się łączy? Między sobą po wifi, czy BT?
@bachus: Po Zigbee, inny protokół. Ten konkretny mostek łączy wszystkie kompatybilne z Sonoffem urządzenia Zigbee i przekazuje je do Chińskiej chmury Sonoffa już po wifi czy lanie a potem z Chin do appki w której możesz sobie wszystko skonfigurować tak aby robiło co chcesz gdy chcesz. Jeżeli nie przeszkadza ci ograniczona ilość urządzeń i chmura to wszystko działa samo z siebie i prowadzi cię za rączkę, do czytania są tylko kolejne
@bachus: tylko pamiętaj że te zasilane z sieci rozszerzają zasięg, te na baterie nie. Ja tam używam oficjalnej apki, można dodać sporo urządzeń. Nawet mam jakieś no name z aliexpress czujniki temperatury/wilgotności zigbee z wyświetlaczem dodane i działaja w apce eWeLink.