Wpis z mikrobloga

Jak ja nienawidzę grzebać w starych #komputery
7-letni budżetowy lapek, wymienić pastę, dorzucić SSD, zainstalować OS na SSD - spacerek. Głównie dlatego że danych użytkownika na HDD nie trzeba tykać, są bezpieczne na osobnym dysku.
S.m.a.r.t. HDD ok, szczegółowy skan HDTunem wzorowy, można działać. Wyciągam z OS klucz Windowsa, przerzucam dysk do adaptera SATA-USB 3.0 żeby dotychczasowy OS usunąć a tu dysk...

...zniknął. Cała partycja z dotychczasowego NTFS jebła w RAW. Z wszystkimi danymi użytkownika jakie na niej były, jakieś 250GB.
Nosz k...wa jego mać! (°°
Program do odzyskiwania danych już odpalony, robota wydłuży się o kilka h, ch... wie czy odzyskam dotychczasową strukturę tysięcy plików.
Nienawidzę starych kompów i ich randomowych błędów z doopy ()

#zalesie
  • 9
nauczysz się nie partaczyć


@clas: w moim rozumieniu partactwo to spowodowanie uszkodzeń a nie padnięcie ofiarą totalnie randomowego sprzętowego fuckupu. Gdybym uruchomił desktopa klienta i w tym momencie z PSU poszło przepięcie smażące Mobo to też partactwo? Ot, sprzęt popełnił randomowy incydent kałowy.
Gdybym zaczął tę robotę od pełnego backupu HDD czułbym się... paranoikiem? Z takim "dropnięciem" partycji zetknąłem się w życiu dopiero drugi raz, gdzie przez moje ręce w tym
Gdybym zaczął tę robotę od pełnego backupu HDD czułbym się... paranoikiem? Z takim "dropnięciem" partycji zetknąłem się w życiu dopiero drugi raz, gdzie przez moje ręce w tym czasie przeszły... setki (?) maszyn.

Pech. Nie partactwo a pech.


@purrminator: To ani partactwo ani pech. Sam tak raz miałem ale po wsadzeniu dysku do laptopa ten ożył i normalnie uruchomił system. Co ciekawe SSD z nowym OS wsadzony w kieszeń... też nie
podpiąć dysk pod innego kompa wejść w komendy i wpisać chkdsk /f


@Kapelekkiciokocio: i za to kocham wypok, przyjdzie jedna osoba i jednym celnym komentarzem zamknie wątek ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

chkdsk dysk: /f w ciągu 7 minut odwaliło lepszą robotę niż soft do odzysku w 4h. Pliki i ch struktura przywrócone 1:1, w 100%.
Mam u Ciebie dług mirku,
purrminator - >podpiąć dysk pod innego kompa wejść w komendy i wpisać chkdsk /f

@Kap...

źródło: 5a41160fee37a

Pobierz