Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, planuję się wybrać na staż do Comarchu na DevOps'a, ktoś już odbywał tam staż na tym bądź innym dziale? Jak wrażenia? Osobiście mam już jakieś większe doświadczenie w IT. Przed studiami pracowałem jako młodszy Administrator a obecnie dorabiam jako de facto główny (jedyny) Admin w firmie (nie pytajcie jak XD). Pojęcie o Debianie/Ubuntu i Windows Server mam myślę, że dobre, do tego na potrzeby obecnej pracy robię coraz więcej skryptów w powershellu (nie bash bo niestety wszystko co robimy na Windowsa idzie). Znam w podstawie jave (Spring) + obowiązkowe przygody z PHP (Laravel) i JS (VueJS). Do tego ogólne zaznajomienie co to ten cały Jenkins i kurs podstawowy z Dockera (wiem, że to nie to co kubernetes ale lepsze to niż nic) Chciałbym się na DevOpsa przebić no ale niestety ciężko o jakiegoś juniora w okolicach Kato + żeby połączyć to z studiami (6 semestr). Jeśli ktoś byłby w stanie poratować też informacjami co warto przyswoić przed testami na staż na DevOpsa to byłbym wdzięczny. Przy okazji, jaka stawka jest na stażu w Comarchu? #comarch #devops
  • 1
@Nimd4: O DevOps nie mogę się wypowiedzieć, ale ogólnie jak na studenta to spoko opcja, choć to też zależy od działu, ale wszyscy znajomi byli raczej zadowoleni. O umiejętności raczej nie masz co się martwić. Stawka w tym roku bodajże 4500