Wpis z mikrobloga

Wypożyczyłem w Apple TV film Kot w Butach Ostatnie Życzenie z myślą, że będzie polski dubbing, na co wskazywało m.in. to, że trailery na samym Apple TV były po polsku a w informacjach o filmie jest wymieniony język polski, po odpaleniu okazało się jednak że nico, nie tylko jedyny dostępny język to angielski, ale nawet nie ma polskich napisów. Obejrzeć obejrzałem, ale zastanawia mnie dlaczego jest wymieniony język polski oraz są trailery po polsku a sam film po wypożyczeniu jest tylko po angielsku? Spotkał się ktoś z czymś takim?

#apple #appletv
  • 14
@nostalgiwolf: Nie spotkałem się, bo dla mnie nieporozumieniem jest już płacić drugi raz za usługę oglądania w VOD. Płacę raz, to wszystko, co widzę, powinno być dostępne do obejrzenia, ale tak nie jest i jeszcze skąpią lektora, a tu widzę, że idą nawet o krok dalej. Najgorsze VOD i niesamowicie skąpy wybór.
Ja bym to zgłosił i domagał się zwrotu za oszustwo, ale ja to ja.
@Korda: Nie płaci się drugi raz za VOD, Apple TV to nie tylko VOD (nazywany Apple TV+), ale też sklep z filmami. Jedno od drugiego nie zależy, nie trzeba płacić za VOD by móc wypożyczać inne filmy. Fakt bez sensu, no ale nikt nie każe płacić dwa razy. Za VOD akurat nie płaciłem, interesował mnie tylko ten konkretny film, a że cena za wypożyczenie była całkiem spoko i akurat miałem środki
@Korda: PS: Tak w sumie poszukałem i znalazłem post jakiegoś gościa, że też kupił jakiś film i chciał go mieć po włosku, ale miał go po włosku tylko na Maku i iPadzie, a jak odpalał film na telewizorze czy iPhone to już włoskiego języka nie było. Ja sam oglądałem na telewizorze. Wychodziłoby na to, że dostępność języków jest zależna od urządzenia na którym się odtwarza dany film.

Co za głupota. Coś
@nostalgiwolf: akurat u Apple raczej nie ma problemu ze zwrotami jak odpowiednio opiszesz problem. Raz mi się zdarzyło nawet kupić aplikację i okazało się, że nie miała potrzebnych mi funkcji i oddali kasę.
@pekak: Obawiam się, że problem może być z tym, że jednak film sobie obejrzałem, więc mają argument w stylu: No ale skoro pan obejrzał no to chyba ok. No ale zobaczymy, może przynajmniej zwróci to ich uwagę na ten problem.
dla mnie nieporozumieniem jest już płacić drugi raz za usługę oglądania w VOD. Płacę raz, to wszystko, co widzę, powinno być dostępne do obejrzenia, ale tak nie jest i jeszcze skąpią lektora, a tu widzę, że idą nawet o krok dalej. Najgorsze VOD i niesamowicie skąpy wybór.


@Korda: No nie powinno być, apka Apple TV integruje też filmy z iTunes których na streamingu nie ma. Treści VOD to treści VOD a
@pekak: Dobra, dostałem odpowiedź w której zdecydowali się na zwrot kasy. Pytanie brzmi gdzie ona przyjdzie i kiedy? Za zakupy w sklepie Apple płacę poprzez doładowanie konta blikiem na daną kwotę i wykorzystanie środków na koncie. Podejrzewałem, że to właśnie tam przyjdzie zwrot, ale póki co nic nie ma, stan konta dalej jest taki jaki był.