Wpis z mikrobloga

479/1000 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M cdn...

Natural Born Killers - Urodzeni Mordercy

Para, która miała spaprane dzieciństwo wkracza na drogę brutalnych morderstw dla… przyjemności, a media to gloryfikują. Brutalny film.
W scenariuszu palce maczał Tarantino.

Reżyseria: Oliver Stone : Wall Street, Platoon, The Doors, Savages
Kryminał, dramat
IMDb 7.2/10
https://www.imdb.com/title/tt0110632/
https://upflix.pl/film/zobacz/natural-born-killers-1994

P.S. Miałem kiedyś okazję siedzieć na przedpremierze Aleksandra, dwa rzędy przed Olivierem Stone. Mimo to, film się nie dostał na listę 1000 :)
WLADCA_MALP - 479/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   ...

źródło: urodzeni

Pobierz
  • 5
@WLADCA_MALP Tarantino nie tyle maczał w tym palce, co razem z Rogerem Avarym napisał jeden wielki scenariusz pt "The Open Road" z którego później powstały Natural Born Killers, True Romance i Pulp Fiction. Tyle że Stone wprowadził dosyć radykalne zmiany do scenariusza i Tarantino tak się #!$%@?ł, że zażądał usunięcia swojego nazwiska z napisów.

Gdzie byłeś na tej przedpremierze? Brzmi ciekawie, miałeś okazjelę z nim porozmawiać?
miałeś okazjelę z nim porozmawiać


@Mar3czek: nie :) nawet bym nie wiedział o czym :)
Miałem wejściówkę na Camerimage w 2004, który odbywał się w Łodzi w Teatrze Wielkim (w którym notabene miałem też swoją 18stkę - ale to inna historia). Kilka znakomitości widziałem w kuluarach i na pokazach. Coś tam wspomnę przy konkretnych filmach. Natomiast ze Stonem to trochę wyszła polska zaściankowość (ledwo weszliśmy do UE), bo na pokazie przy
WLADCA_MALP - >miałeś okazjelę z nim porozmawiać

@Mar3czek: nie :) nawet bym nie wie...

źródło: camera

Pobierz
@Mar3czek: A to nie było tak, że Tarantino zrzekł się scenariusza do Urodzonych Morderców, żeby dostać pieniądze na inny swój film? Tak kiedyś czytałem
@orfan Tak, Tarantino chciał ogólnie sam zrobić ten film, ale nie dostał dofinansowania, więc sprzedał scenariusz. Tyle, że jak sprzedajesz scenariusz, to i tak masz zagwarantowane miejsce w napisach w sekcji "Story by".