Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki, czy tylko mi tak choojowo apka Bitwarden autouzupełnia na telefonie?Mam Xiaomi 11T, i np. logując się do apki Tutanota czasem białe okienko menadżera haseł się wyświetli a czasem nie.Żeby ta funkcja działała musze wejść w ustawienia Bitwarden i wyłączyć a następnie włączyć opcje "Użyj usług dostępu", po takim zabiegu okienko wyskakuje tylko kilka razy przez co zwykłe logowanie się do aplikacji jest strasznie frustrujące, a używanie Bitwardena w trybie pływającego okna też nie jest najfajniejsze bo trzeba ręcznie kopiować i wklejać, a chyba nie tak to powinno działać.

Tak szukałem rozwiazania na Bitwarden Community,Reddicie i innych serwisach, wyłączyłęm równiez oszczędzanie baterii które podobno mogło być tego przyczyną a Bitwarden jest jedyną aplikacją która ma uprawnienia autouzupełniania.

Za każdą odpowiedź dziękuje.W komentarzach zostawie screeny.

#bitwarden #menadzerhasel #android #xiaomi
  • 15
@Kongutsu: Tak, o to chodzi. U mnie na Samsungu zwykle działa bez zarzutu. Możesz ewentualnie dodać skrót do Autouzupełniania na rozwiniętym pasku powiadomień.
@Kongutsu: Jeśli mam być szczery to brzmi jak bug w Xiaomi. Jak wyszukasz frazę "xiaomi accessibility bug" to wyskakują tematy z podobnym problemem dotyczącym różnych aplikacji do 3 lat wstecz.
@cukru :W ramach rewanżu i pomocy innym dam coś od siebie:Aby Bitwarden autouzupełniał nietypowe pola "custom fields" na stronach w przeglądarce na Androidzie należy zainstalować przeglądrke Firefox Nightly w której następnie instalujemy wtyczkę Bitwarden a następnie logujemy się do swojego konta Bitwarden (na potrzebe logowania się musiałem deaktywować jakąkolwiek forme 2FA na koncie Bitwarden na ich stronie, z takiego powodu że wtyczka Bitwarden na Firefox Nightly posiada bug który zatrzymuje proces logowania