Wpis z mikrobloga

@AustralianV8: czego ty w ogóle nie rozumiesz? tak trzeba tłumaczyć że ukraina normalnie sobie z nas jaja robi, ma w piździe wołyń, zboże itd, tylko dej dej dej. Rok temu wszyscy na wykopie byli ruskimi onucami. Cóż takiego się stało że teraz ukry są źli?
@AustralianV8 Spytaj się mamy jak jej rodzice (a raczej dziadkowie) spędzali święta w czasie wojny. Może z nimi porozmawiaj jak to ukraincy nie mają wojny bo robią święta.
Jak dobrze pójdzie to przez całe święta nie będziesz musiał rozmawiać z rodziną ( ͡º ͜ʖ͡º)
@SoulShredder:

Jest taki niedobór, że niektóre zakłady musza skracać godziny pracy bo nie ma kim obsadzić do obsługi maszyn itd.

Polacy nie wyparowali w ciągu ostatnich kilku lat, więc nie wiem jak można pisać "jest taki niedobór", bo liczba pracujących ludzi na rynku pracy wcale nie uległa jakieś mega zmianie. Jakby człowiek się zaczął zastanawiać to by mógł pomyśleć, że napływ uchodźców ocalił polskich przedsiębiorców przed podniesieniem wynagrodzeń żeby powalczyć o
Jest taki niedobór, że niektóre zakłady musza skracać godziny pracy bo nie ma kim obsadzić do obsługi maszyn itd.


@SoulShredder: szkoda, ze te same firmy płacą minimum i traktują pracownika jak śmiecia xD
Jakoś na wysoko płatne stanowiska jest mnóstwo chętnych, tylko dziwnym trafem kołchozy mają tylko problem xd
@Deykun

"nie wiem jak można pisać "jest taki niedobór", bo liczba pracujących ludzi na rynku pracy wcale nie uległa jakieś mega zmianie."


Ja nie wiem jak można to brać pod wątpliwość jeslk ubyło w ciągu ostatnich 10 lat 2.2mln osób zdolnych do pracy, nawet z logicznego punktu widzenia mając społeczeństwo starzejące się pracujących osób jest mniej z każdym rokiem xD. Ale "nie ubyło znacząco" bo 2.2 mln cóż to jest.
Nie masz
@SoulShredder:

Ja nie wiem jak można to brać pod wątpliwość jeslk ubyło w ciągu ostatnich 10 lat 2.2mln osób zdolnych do pracy, nawet z logicznego punktu widzenia mając społeczeństwo starzejące się pracujących osób jest mniej z każdym rokiem xD. Ale "nie ubyło znacząco" bo 2.2 mln cóż to jest.

Forsal który sobie zacytowałeś bazuje swój artykuł na odpowiedziach ze spisu powszechnego w GUS (self reported raz na 10 lat), a GUS
Deykun - @SoulShredder: 
Ja nie wiem jak można to brać pod wątpliwość jeslk ubyło w c...

źródło: wykres-dla-dzbana

Pobierz