Wpis z mikrobloga

Nagonki na Rowling ciąg dalszy. W ostatnich dniach mówi się, że HBO szykuje serialowy remake serii książek. Produkcja ma być rozpisana na 7 sezonów - każdy z nich opowie wydarzenia każdego kolejnego roku szkolnego w Hogwarcie.

Na serial, a zwłaszcza remake fani czekali wiele lat. W końcu, jak się doczekaliśmy zapowiedzi, "tolerancyjne" środowiska zaczęły atakować Rowling, jak w przypadku premiery świetnej gry Hogwarts Legacy.

wolałabym, abyśmy nie dawali kolejnych miliardów kobiecie, która ze swojego życia uczyniła misję obalenia istnienia transpłciowych kobiet i serwuje nam swoją nienawistną retorykę


~Zoë Rose Bryant
Informacja o zaimkach w profilu - ✅

Jeszcze kilka lat temu byłoby to marzeniem. Teraz to jak uderzenie w twarz. J. K. Rowling zniszczyła wszystko, co było wyjątkowe w Harrym Potterze i nie ma wszechświata, w którym wspierałbym cokolwiek, co daje temu dosłownemu złoczyńcy pieniądze lub uznanie.


~Lissete Lanuza Sáenz
Informacja o zaimkach w profilu - ✅

chce, żeby pokolenie Z się w to wciągnęło. Jest jednak toksyczna według większości z nich, więc jej zaangażowanie samo w sobie jest problemem.


~SloaneFragment
Informacja o zaimkach w profilu - ❌
Flagi LGBT w profilu - ✅
Onlyfans - ✅

Bardzo ważne jest oddzielenie sztuki od artysty, jeśli chodzi o serię o Harrym Potterze. Tak, J.K. Rowling jest prawdopodobnie najgorszą żyjącą osobą wśród autorów książek dla dzieci. Nie możemy zapominać, że sam pomysł na Harry'ego Pottera jako serial telewizyjny HBO również jest kompletnie do dupy.


John DiLillo
Informacja o zaimkach w profilu - ✅

Windgardium absolutnie ku**a nie.


~ella dawson
Informacja o zaimkach w profilu - ✅
Onlyfans - ✅

Nie mogę w to uwierzyć… franczyza jest idealna. Po co ją przerabiać na nowo??? Czy nic nie może pozostać święte?


~BLURAYANGEL
Informacja o zaimkach w profilu - ❌

Cytaty zaczerpnięte z portalu naekranie. Większość powyższych krytyków to głównie krytycy piszący recenzje na RT.

#cancelculture #harrypotter #jkrowling #bekazlewactwa #lewackalogika #bekazprawakow #neuropa #4konserwy
  • 24
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Jako ktoś kto nie jest fanem tej franczyzy powiem tak: z jednej strony mam beke z transów i tego typu środowisk bo ich kwik i tak przerodzi sie w większe zyski dla autorki jak w przypadku Hogwart's Legacy. Z drugiej tego typu remake jest totalnie niepotrzebny bo filmy są nie tak stare i aktualne po dziś dzień.
  • Odpowiedz
  • 0
@Narqs: ja tam od wielu lat jestem zdania, że filmy nie są zbyt aktualne. Na pierwszej części w kinie byłem jako dziecko i już widziałem sztuczność tej produkcji. Filmy pomijają też trochę wątków. Serial umożliwi rozwinięcie opowieści, a wprowadzenie nowych aktorów może być fajnym punktem wyjścia do spin-offów, opowiadających inne historie. Wątpię, aby HBO ograniczyło się do jednego serialu. Tu będzie całe uniwersum, jak Gra o Tron, czy disneyowskie MCU
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Prośba, żeby zamiast emoji wstawiać tekst - np. "jest" zamiast znaczka U+2705. Nie każdemu renderują się poprawnie.

Nie mogę w to uwierzyć… franczyza jest idealna. Po co ją przerabiać na nowo??? Czy nic nie może pozostać święte?


Ale się tłumacze z naekranie.pl tutaj nie popisali!
Jest takie tłumaczenie, ale oczywiście chodziło
  • Odpowiedz
@USSCallisto: Tak jak mówiłem - nie jestem fanem, jeśli mówisz że aktualne jednak nie są to wierze na słowo. A jeśli chodzi o spinoffy i tworzenie uniwersum - już była próba w postaci Fantastycznych Zwierząt i chyba nie wyszło to najlepiej. Zawsze również jest ryzyko (chociaż akurat HBO robi porządnie ale ryzyko jest) że zostanie to osraniem materiału źródłowego jak amazonowskie pierścienie z dupy.
  • Odpowiedz