Wpis z mikrobloga

Mam internet stacjonarny w play, umowa na czas nieokreślony 50/mc od jakichś 2 lat. W zeszłym roku konsultantka play chciała mi wmówić nowy router oczywiście z nową umową, że oprogroamowanie nowsze itp. zachowałem wtedy czujność i wystarczyło powiedzieč, że skoro mój działa dobrze to nie widzę potrzeby by drapać tam gdzie nie swędzi. Z początkiem kwietnia tego roku dostałem kolejny telefon. Tym razem rozmowa okazała się być bardziej merytoryczną. Moja czujność została uśpiona. Konsultant wyjaśnił, że play kupiło upc, a u mnie ów internet działa na łączu vectry/multimedii(rzekomo się z nich wycofują) i trzeba wymienić na taki który będzie działał na łączu upc. Na meila już wysyła wypowiedzenie i warunki nowej umowy, ale już nie play tylko upc(przez 12mcy 40/mc później 50, plus opłata aktywacyjna 50zł). Podliczywszy ten wymierny koszt 70zł zgodziłem się by iść im na rękę. Monter zalogował nowy router, podpisałem nową umowę i już miałem wysyłać rezygnację ze starej ale w porę się ocknąlem. Zadzwoniłem do ów konsultanta i pytam czy umowa będzie anulowana z trybem natychmiastowym skoro idę im na rękę, a on że nie. To mówię że panie, teraz będę płacił 2x50 play przez 2 kolejne miesiące i 2x upc plus 50 zeta za montaż, co daje 150zeta w błoto i nijak ten biznes się nie kalkuluje. Poinformowałem że przysługuje mi prawo do odstąpienia umowy na odległość, co bardzo rozjuszyło konsultanta play i straszył mnie ze i tak 50 zeta zapłacę za montaż i żebym nie wymyślał bo wszyscy się na to godzą po czym ON się rozłączył tak po prostu. Finalnie po rozmowie w ciagu 2h wybrałem się do salonu upc gdzie miła Pani wyjaśniła że łącza vectry z których korzysta play są problemem sieci play a nie moim i to oni powinni sprawę rozwiązać satysfakcjonująco. W kilka chwil wypisała odstąpienie i zapewniła że żadnych kosztów, nawet tej pseudoinstalacji 50zł nie poniosę. Mirki i Mirabelki zawsze miejcie się na baczczności, oszczędzi to czasu i nerwów.
#internetstacjonarny #play #upc #vectra #multimedia #umowa
  • 1