Wpis z mikrobloga

#ksiazki
Pewnie taki temat się pojawia co chwilę, ale znowu szukam inspiracji czytelniczej i mam prośbę - napiszcie jakieś tytuły, które wywarły na was bardzo dobre wrażenie. Tematyka i gatunek dowolny, może coś mnie zaciekawi w końcu, bo ostatnio czytanie jakoś przestało mi sprawiać przyjemność.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@potatowitheyes: ja nigdy nie w wchodziłem w fantasy i kupiłem Pana Lodowego Ogrodu - siadło bardzo mocno :) potem był Abercrombie i trylogia pierwszego prawa, liczba bohaterów trochę przytłoczyła, ale też był ok, obecnie lecę Drogę królów Sandersona.
do tego przewinęło mi się Gdzie śpiewają raki - też spoko
  • Odpowiedz
@potatowitheyes:

1) Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć - Scott J. Kelly

2 ) Snajper wchodzi pierwszy - Michał Wójcik, Przemysław Wójtowicz

3) Bezsenność w Tokio - Marcin Bruczkowski
  • Odpowiedz
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, kilka pozycji wygląda całkiem ciekawie.
@tab04 Pan Lodowego ogrodu znam, zatrzymałem się na 3 tomie, Drogę Królów też czytam, za to o "Gdzie śpiewają raki" nie słyszałem i chętnie się zapoznam.
@wuju84 o książce Dragana słyszałem już wiele pozytywnych opinii, więc może to coś co mnie zaciekawi.
@wacek_1984 Głód, to chyba pozycja, która wzbudza moje największe zainteresowanie z tych, które tutaj mi polecono. Cena widzę trochę wysoka, ale pewnie się skuszę.
@maly1234 na reportaże miałem dosyć dużą fazę w 2021 roku, też zresztą za sprawą Mirków z tagu, którzy polecili mi sporo ciekawych pozycji. To była miła odmiana od tematyki książek jakie do tamtej pory czytałem.
@Lornetka_ z twoich propozycji najbardziej
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: z ostatnich odkryc rozrywkowych - caly cykl "piecioksiąg grzechu" od Gołkowskiego i "sybirpunk" od tego samego autora, ogólnie Gołkowskiego polecam. W klimatach wikingów bardzo fajny cykl o Ainarze Skaldzie. Z fantastyki ciekawy cykl materia prima/secunda od Adama Przechrzty. Z poważniejszej (ale tylko trochę) literatury opowiadania Pilipiuka.
  • Odpowiedz
Chyba chodziło ci o Niewyczerpany żart( ͡° ͜ʖ ͡°) bo tylko takie coś mi znalazło na allegro. Też wygląda ciekawie, tylko te ceny. Dawno książek nie kupowałem, więc teraz przeżywam szok ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@potatowitheyes: Sry, tak, to to, nie było mnie w domu, teraz widzę na półce że masz rację;)
  • Odpowiedz