Wpis z mikrobloga

#produkcjamuzyki #daw #lmms

Powiem wam tak, jakimś cudem projekt zyskał nowe życie i aktywnych deweloperów. Pracuje nad nim aktywnie 10 osób, w porywach do 30.

Obecnie używam wersji 0.9.90, czyli #zycienakrawedzi

+ naprawili edytor automatyki

+ dwa nowe syntezatory idealne do #chiptune

+ świetne nowe logo

+ dodali pitch (zaraz coś ludzie od #flstudio będą się śmiać)

- wygląd ssie pałę, za jasny jest

- możliwościami być może nie dorównuje konkurencji
  • 15
  • Odpowiedz
@Czipsu: ja jestem tylko jego użytkownikiem, niczym więcej. Używam do tworzenia swoich kawałków, które potem wrzucam do neta.

Sam projekt istnieje od dziewięciu lat.
  • Odpowiedz
@Czipsu: Domyślam się o jakie rozwiązanie ci chodzi i od razu mówię nie.

@softenik: Pełna nazwa to: Linux Multimedia Studio, ale twórcy programu zauważyli, że wszystko co ma w nazwie Linux, a nie jest jądrem systemu operacyjnego jest uważane za złe. Dlatego unikają jej teraz ognia, a nazwę skrócili do LMMS.
  • Odpowiedz
@Czipsu: myślałem, że mówisz o FL Studio. Abletona, Reasona, Logica, czy też Cubase uważam za lepsze programy od tego który aktualnie używam. Zupełnie inna półka jakościowa.
  • Odpowiedz
@qnebra: FL Studio próbowałem używać, w ogóle nie przypadł mi do gustu i trochę nie rozumiem jego fenomenu. Używam Abletona i jestem bardzo zadowolony. Ale z drugiej strony - z DAWem jak z kobietą, każdy ma swój ideał ;)
  • Odpowiedz
@Czipsu: @qnebra: FL Studio to bardzo dobry DAW. Sam go używam na równi z Abletonem. Ułożenie w nim (w FLu) melodii to chwila moment bo piano roll jest bardzo wygodny. Do tego ma ciekawe, wbudowane VST więc początkującym jest łatwo. Łatwo jest też dbać o odpowiedni poziom głośności dzięki dobremu mikserowi.

Te rzeczy sprawiają, że FL jest po prostu przyjazny dla nowych. Ja zaczynałem na Abletonie, ale obecnie i tak
  • Odpowiedz
@Sordi:

1. działa pod Linuksami, Windows i MacOS

2. Pod Windows masz VST natywnie, pod Linuksami przez Wine. Radzę używać na Windows.

3. Są dobre efekty LADSPA dostępne. Niektóre są dobre, inne złe. Tak samo jak z VST.
  • Odpowiedz
@Sordi: sam wolę wyciągać możliwie jak najwięcej z tego programu. Co najwyżej na przyszłość przejdę na papier nutowy i ołówek ;)
  • Odpowiedz