Wpis z mikrobloga

ej, bo się nie znam.
mam główny numer(abonament, na żonę), i drugi, taki śmieciowy(na kartę, na mnie).
będe usuwal dawny główny, więc przepisałem ten na kartę na abonament.
podpisana umowa wczoraj, 04.04.23
sprawdzam w apce i na koncie, a tam ze cykl rozliczeniowy to jakieś od 14 marca, "wykorzystanie od 14 marca do dzisiaj", a neta pozostało 9GB choć jeszcze nigdy z niego neta nie włączałem.
skoro pierwszy miesiąc bez abo, tylko opłata aktywacjna(jeden chooj xD), mowa była o 30GB neta na miesiąc, i to jeszcze nawet ten pierwszy miesiac za free, zrobił się nagle 8 dni. bo termin kolejnej(w moim przypadku pierwszej)faktury już za 8 dni.
jak to jest, a jak ma być?
abonament komórkowy plan S


no super oferta, bulwo.
niech ktoś mi wytłumaczy, nie znam się.


#orange #telefony #telefoniakomorkowa #abonament #kiciochpyta #bekazsiebie
  • 9
@dos_badass: Nie ma czegoś takiego jak pierwszy miesiąc za darmo. Po prostu do momentu startu nowej umowy naliczają ci opłaty na taryfie "przejściowej".

Też się tak zdziwiłem w nju, że chciałem wykorzystać te 9 GB z numeru tymczasowego zanim przeniosą mi mój główny i zamiast zapłacić 19 zł wg umowy to pierwsza faktura przyszła na 75+19, bo na numerze tymczasowym nie obowiązywał no limit na rozmowy tylko skrupulatne rozliczanie minut, smsów
@dos_badass za ten numer twoja zona miala wystawiany rachunek 14 każdego miesiąca i jak podpisałeś nową umowę to ten nowy numer też się do tego cyklu przyporzadkował - czyli dla ciebie 14 dzień w miesiącu to początek nowej puli GB - w związku z tym, że podpisałeś umowę w trakcie trwania cyklu bilingowego to GB dostałeś proporcjonalnie - od podpisania umowy do 14 a od 15 masz już pełny pakiet 30 GB
@Tytanowy_Lucjan: @prezes_internetu ej, panowie, gwoli wyjasnienia.
ona nawet nie wie o istnieniu tego numeru drugiego.
po prostu: na nia były wszystkie fony w domu, mój, jej, dzieciakow. w tym internety na tych fonach.
ja miałem jeszcze drugą sim, która była na mnie. na karte, nie abo. nie używałem jej specjalnie jakoś, ani neta nie uruchamiałem na niej.
po prostu dwie sim, na jednym telefonie.
więc ona w ogóle nie ma nic