Wpis z mikrobloga

Ankietę kieruję do osób popierających bądź rozważających poparcie dla #lewica w nadchodzących wyborach. Głownie do #rozowepaski chociaż #niebieskiepaski też mogą się wypowiedzieć w komentarzach.

W ostatnich dniach przez media przetoczyła się burza, która była wynikiem sondażu, według którego na konfederację zamierza głosować 37% mężczyzn w wieku 18-39 lat wobec zaledwie 11% kobiet deklarujących poparcie dla tej formacji. Dziennikarze i publicyści prześcigali się w produkowaniu artykułów, które w mniej lub bardziej udany sposób próbowały tłumaczyć ten trend. Pojawiło się również mnóstwo wpisów na wykopie, gdzie niebiescy rozważający poparcie konfy tłumaczyli powody swojej decyzji. Mnie interesuje druga strona medalu i powody, dla którego wśród wyborców lewicy istnieje spora nadreprezentacja kobiet w wieku 18-39. Dysproporcja nie jest tak znaczna, bo wynosi 20% wśród kobiet wobec 8% mężczyzn, jednak istnieje i jest dość wyraźna. Niestety, ale analiz i artykułów podejmujących problematykę wyborów politycznych młodych kobiet w zasadzie nie ma. Wiem, że próbka zebrana tutaj będzie raczej mało reprezentatywna, ale to zawsze lepsze niż nic. Zagłosujcie w #ankieta i ewentualnie dodajcie kilka słów od siebie.
#wybory #pytanie

Dlaczego popierasz lewicę? - ankieta dla kobiet

  • Program gospodarczy i obietnice socjalne 21.1% (4)
  • Bliskość światopoglądowa 31.6% (6)
  • Oba z powyższych 15.8% (3)
  • Obecnie to najmniejsze zło 31.6% (6)

Oddanych głosów: 19

  • 2
@Maximus_Wykopus_Dickus: i występują w niewielkiej ilości. Bardziej liczyłem na wywołanie dyskusji, która pomogłaby mi zrozumieć tok myślenia wyborców, a może bardziej wyborczyń lewicy i zrozumieć dlaczego się za tym opowiadają. Z lewicą nigdy nie było mi po drodze, nie znam również osobiście nikogo, kto przyznawałby się do jej popierania. Większość treści politycznych w internecie tworzą fanatycy lub płatne trole, a to nie jest najlepsze źródło do poznawania poglądów drugiej strony.