Wpis z mikrobloga

Kocham mój kraj i jego obywateli. Jadę sobie #komunikacjamiejska , kierowca nagle hamuje przed pasami żeby przepuścić pieszego który wchodzi na pasy(przepisy mamy jakie mamy więc musiał). I oczywiście ktoś z autobusu drze się "gdzieś się uczył jeździć?!" po chwili jeden z pasażerów opowiada pogardliwym tonem "pewnie na Ukrainie".

No tak. Bo jak dzieje sie coś nie tak to ja pewno Ukrainiec i nie ma możliwości żeby to był Polak.

I rozumiem że komuś mogą się uchodźcy w Polsce nie podobać(w końcu nie są bez grzechu. Ale kto jest?)
Ale tak jawne obrażanie czyjegoś pochodzenia jest po prostu lekko mówiąc niegrzeczne czy po prostu hamskie. (nie jest to pierwsza taka sytuacja której jestem świadkiem)

#ukraina #mojkrajtakipiekny
Pobierz 21papaj37 - Kocham mój kraj i jego obywateli. Jadę sobie #komunikacjamiejska , kierow...
źródło: temp_file.png532967288291395914
  • 6
@mleko3-2procent jechał powoli, koło 20km/h więc i to nagle hamowanie zbyt drastyczne nie było. Ale nie o tu chodzi, chodzi raczej o to, że i wielu kierowców, Polaków w dziada pradziada też tak jeździ. A tu przyczepiono się że na pewno Ukrainiec.
@DrCieplak: Nie od wczoraj. I wiem jak bardzo nawet obywatele naszego kraju potrafią się nawzajem obrażać ze względu na miasto pochodzenia. (jestem ze śląska gdzie takie podziały są silne) Tylko, że teraz w Polsce jest duża grupa osób innego pochodzenia, która znalazła się tu nagle. I właśnie to w wielu ludziach wyzwoliło nienawiść, którą można wyrzucić na tą właśnie grupę ludzi.