Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wykop jeszcze żyje, ale na facebooku nie umiem się doszukać żadnych konkretów (,)
Rozważam zakup piekarnika kompaktowego - nie piekarnika z mikrofalą (chyba że ktoś mnie sensownymi argumentami przekona), tylko zwykłego prostego piekarnika ok 45L pojemności. Ktoś użytkuje taki sprzęt i może przedstawić jego wady/zalety? Z piekarnika (w sumie obecnie to z air fryera) korzystam dość często, ale dla dwóch osób i raczej małe porcje - nie piekę dużych ciast, wielkich pieczeni, największe co włożę do piekarnika to kurczak w całości i to na pewno nie zależy mi na stawianiu go w pionie. Nie jestem też pewna czy zależy mi na funkcjach typu para, sous vide itp, raczej szukam prostego sprzętu, bez wodotrysków.

W sumie skoro już pytam to podobne wymagania mam do płyty gazowej. Prosta, łatwa w utrzymaniu czystości, przede wszystkim z wygodnym rozstawem palników. Coś tam mam na oku i wiem że taka płyta to żadna filozofia, ale może ktoś ma jakiś fajen model, z którego jest zadowolony ;)

#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #agd
  • 4
@matra jeżeli chodzi o piekarnik "kompaktowy", to ja użytkowałem i mi się nie sprawdził. po pierwsze dlatego, że jak coś robiłem, to często chciałem dwie rzeczy zrobić (np. jednocześnie pięć łososia i frytki czy coś) . Było to dość wkurzające (dla mnie) bo musiałem czekać jak się jedną rzecz zrobi, aby ogarnąć drugą.