Wpis z mikrobloga

@kolekcjoner_szekli: @WH40K @Bananek2

Pomysł zastąpienia prawdziwych modelek sztuczną inteligencją, może być także bardzo opłacalny dla firmy, która stara się ograniczać koszty działalności. W zeszłym roku, w ramach przeprowadzonej restrukturyzacji, marka Levi’s zwolniła 15 procent swej kadry. Według USA Today, pozwoli to zaoszczędzić rocznie około 100 mln dolarów. Wystarczy pomyśleć, że zatrudnienie AI spowoduje, iż będzie można ograniczyć opłacanie prawdziwych modelek, wizażystów, planów zdjęciowych oraz profesjonalnych fotografów. Ta praca odbędzie się
@Bananek2: nie ma się co czepiać, bo 80% tego co leci na fali mody to będzie gówno, które zniknie po tym jak przyjdzie moda na coś innego. To samo było niedawno z NFT. A wartościowe projekty rozwijały się przed modą globalną na AI i będą jak moda przeminie. Ludzie widzą tylko ChatGPT I MJ, a nie rozumieją, w dodatku nie wszyscy rozumieją jak obchodzić się z algorytmem i nie poświęcają na
@tochybaananas: ale musisz wiedzieć jedno, że każdy biznes, niezależnie od branży, szuka oszczędności.
Ten przykład z generowaniem modelek, zobacz ile odchodzi Ci kosztów (modelka, wizażyści, fryzjerzy, plac do zdjęć, osoby od światła , cateringi) Firma widzi jedno, oszczędności rzędu XX %
@Volantie: rozumiem, tylko to co piszę tyczy się skąd bierze się krytykowana opinia. Nawet nie napisałem, ze się z nią zgadzam lub nie. Nie napisałem nic o kosztach modelingu i jakichkolwiek, a tak się przypadkiem składa, że coś tam o tej branży wiem, więc rozumiem potencjał. Nie jest to hop siup, aczkolwiek będzie na pewno w pewien sposób używane na pewnie nie w high-fashion, bo to będzie antyteza, ale już sklepy