Wpis z mikrobloga

Kolejny odcinek mojego cyklu przedstawiającego bitwy z pierwszego kluczowego tygodnia pełnowymiarowej wojny rosyjsko-ukraińskiej. Tym razem szczegółowy opis bitwy pod Wozniesienskiem - pierwszej w tej wojnie zakończonej zwycięstwem wojsk ukraińskich. Z związku z tym powstało o niej w marcu 2022 r. wiele reportaży prasowych i telewizyjnych w najważniejszych gazetach i stacjach tv na świecie, które jednak pomieszały kilka kwestii. Blog znajduje się na platformie blogger i nie zawiera żadnych reklam i innych dziwnych rzeczy.
O jeden most za daleko. Nieudany rajd na Wozniesieńsk 126 Brygady Obrony Wybrzeża, 1-4 marca 2022 r.
link---------------->https://thorkillblog.blogspot.com/2023/03/o-jeden-most-za-daleko-nieudany-rajd-na.html
#ukraina #rosja #wojna
Thorkill - Kolejny odcinek mojego cyklu przedstawiającego bitwy z pierwszego kluczowe...

źródło: 1

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@dedler123: Ostrzegam tekst ciężki, taktyczny. Polecam przysiąść na spokojnie z google maps żeby tą (nieudaną) operacje rosyjską w pełni pojąć. Ale sama operacja ciekawa. Jedno z ciekawszych rosyjskich działań wojennych w tej wojnie moim zdaniem.
  • Odpowiedz
  • 0
wrzucaj więcej!

@errai: Jeszcze co najmniej jeden taki szczegółowy opis bitwy z pierwszego tygodnia pełnoskalowej wojny na pewno napiszę. Ale potem się zrobi ciepło, więc będę dużo mniej czasu spędzał w domu przed komputerem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Thorkill po tym komentarzu myślałem że będę łamał język czytając pierwszy raz jakieś wyrazy związane z wojskiem, a w rzeczywistości łatwy przystępny tekst.
  • Odpowiedz