Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: w jaki sposób? Już srogo dopłacały ostatnie miesiące do cen rachunków, tutaj masz globalny rynek z którego mocno odstawiono na boczny tor drugiego największego gracza, a pozostali nie pozwolą sobie na kasowanie zysków, bo USA sie to nie podoba. Producenci cenę gazu dla swoich obywateli mogą łatwo odbić. Na rynku paliw też ciężko mi to sobie wyobrazić.
@wersalski_kasztaniQ: @widmo82 jakbym miał cos robic to bym kupił, ale już teraz nie doszacowałem jak mocno może polecieć natgas, bo myśałem o 2.5 jako bezpiecznej przystani, a jak sie czyta komentarze i rożne opinie to mało kto optymistycznie patrzy na pozycje kupna i rozpatrują je jako duże ryzyko i to pomijając aspekt potencjalnej recesji.
@wersalski_kasztaniQ: no nawet nie tutaj, ale jak przeglądam neta to widzę dużo strachu do kupna u ludzi postronnych, a o wzrostach piszą magicy wykresów i ludzie z otwartymi pozycjami którzy się modlą o to aby depo wytrzymało.
@widmo82: no i zwała z tych poziomów 15 lat temu była spowodowana przełomem technologicznym (wydobywanie z łupków), teraz mamy stricte geopolityczne napięcia przy ogromnie wyższych możliwościach produkcyjnych niż 15 lat temu