Wpis z mikrobloga

"debatach" i "debatowaniu" ustami szefa BBNu:
"(...) można było ulec złudzeniu iż debata na temat strategii państwa (...) odbywa się na forach publicystycznych albo w mediach społecznościowych. Szanowni Państwo - TAK NIE JEST - miejscem właściwej debaty która prawdziwie kształtuje bezpieczeństwo państwa są najważniejsze organy państwa"
Trochę jak w szkole gdy pani profesor wspomina uczniów bez nazwisk, a wszyscy odwracają się w wiadomą stronę.
#geopolityka #bartosiak #wolski
  • 25
@bartja: prostsze wytłumaczenie: po prostu siebie nie lubimy.
A ja i tak się hamuję bo mam większe organiczne zasięgi niż JB czy S&F zatem moje jechanie po Bartosiaku pompuje jego zasięgi a nie moje. Gdyby nie Piotrek Zychowicz lub Kanał Sportowy to S&F byłoby w relatywnie małej banieczce.
W efekcie cholernie się hamuję i unikam pseudodebat żeby nie robić fejmu idiotycznym pomysłom jak ANW lub rimmlandowaniu sworznia hertlandu tj machaniem trupem
uważasz że opinnia publiczna powinna być włączona w debatę o nowych metodach leczenia raka, transplantologii czy też kardiochirurgii?


@wolskiowojnie: Albo jeszcze lepiej - może opinia publiczna powinna być włączona w debate o kształcie służby zdrowia, albo systemu edukacji? W normalnych krajach jest jak w Korei Północnej - dupa cicho i słuchasz wodza.
Prof. Antoni Dudek jest bardziej znany.


@WH40K: Dudek jest bardziej znany, ale zabiera też głos w sprawach bieżących, o polityce bo jest politologiem. Zresztą koncentruje się też na czasach komunizmu, transformacji i historii najnowszej. Zychowicz to w sumie bardziej II wojna światowa
@card_man: W sumie też to zauważyłem wcześniej. Pan Bartosiak twierdzi, że on i S&F "zmonopolizowali debatę" na temat reformy armii. Tak, ale głównie na youtubie, albo jakichś innych forach. Mniemam, że w środowiskach eksperckich jest to najwyżej głos jeden z wielu (chociaż oczywiście nie mam w tym rozeznania xD)
@wolskiowojnie: a w jaki sposób kształtuje swoją opinię to zamknięte grono? To nie jest tak, że tylko krąg wtajemniczonych w swojej bańce antydostępowej siedzi i kształtuje swoją opinię tylko i wyłącznie na podstawie rozmów w zamkniętym kręgu. Tacy ludzie czytają, oglądają, słuchają, ciągle się kształcą. I na podstawie różnych opinii wyrabiają swoją. I z pewnością opiniotwórczą osobą w kwestii geopolityki jest m.in. JB, czy Ci się to podoba czy nie. Nawet
Nawet ten drugi Jarek (od kota) przyznał, że czyta JB.


@jednorazowy: No właśnie, a to najbardziej wpływowa osoba w państwie. Aczkolwiek na pewno nie zgadza sie on z niektórymi sugestiami Bartosiaka nt. wojska, to jego poglądy o geopolityce w dużej mierze sie zgadzają. Więc można włożyć sobie między bajki stwierdzenia o tym, że rzekomo JB jest taki nieistotny.
@wolskiowojnie nie znam się ani na wojskowości jako takiej ani na strategii wojska czy państw ale to naprawdę frustrujace i żenujące ze zamiast wspólnie rozmawiać i rozkminiac jak zrobić Polskę lepsza to czepiasz się, ze Bartosiak nie wie tyle co Ty, ze ANW jest bez sensu etc. Ty masz swoje opinie, on dostał swoje, tez (jak mówi i nie widzę powodu by nie wierzyć)od ludzi wojska. Nie potrafisz pogadać z gościem bo,