Wpis z mikrobloga

@MrNeko: USA jest ostoją wolności swojego kraju, swoich firm i swoich obywateli. Nie Chińskich.
Mają pełne prawo do zakazywania takich aplikacji jak tylko chcą. Szczególnie że ta jest groźna dla młodzieży, a ekonomicznie uzasadnione z powodu tego, że Chiny zaczęły banować pierwsi.
@Polasz:
To, że Amerykanie nie wychowują swoich dzieci to nie powinno być powodem do banowania TikToka

Chiny to państwo totalitarne więc sobie zbanowali
@MrNeko: jeszcze raz bo nie rozumiem. Amerykanie przejmują się Ameryką, jak Chińczycy Chinami.
Czemu amerykanie w USA mają nie robić tego co im się wydaje najlepsze dla ich samych i nich w kraju? Bo ich wolność jest rozciągnięta na cały świat, którego nie kontrolują? A co to Trocki walka o rewolucję światową?
@MrNeko: a wyjeżdżać mogą tylko tam gdzie rządzący uważają, że jest słuszne? (nie do Korei Północnej, Irany, Syrii, Jemenu, czy Wenezueli) . Tak jest. W demokracji naród wybiera władze i oni decydują co jest słuszne a co nie. Chciałbyś anarchii jako systemu rządów, czy jak?
@Wertin: niewiele to zmieni nawet gdy zbanują. Firma, która trzyma tiktoka ma też Mobile Legends czy BuzzVideo. Rząd Chin ma dostęp do wszystkich danych, które przepływają przez duże chińskie firmy. Więc jeśli ktoś robi zakupy na aliexpress, korzysta z tiktoka, kupuje ciuchy na shein i używa wielu innych chińskich sklepów czy serwisów, to jego dane są już dawno w chińskich chmurach. Zakładam że gdyby rząd Chin chciał o kimś wiedzieć wszystko
@Polasz uwaga, szok, Tiktok w Chinach jest zakazany z uwagi na brak możliwości egzekwowania danych dla rządu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mają swój Tiktok gdzie mogą robić co chcą
@Wertin zazdro nerwów ze stali ceo Tiktoka, przecież na tym przesłuch... tfffu, na tym polowaniu na czarownice, nie pozwolono mu nawet odpowiadać bo ciągle mu przerywają ( ͡° ͜ʖ ͡°) stare boomerskie taktyki. A potem na BBC było że nie odpowiadał bo bał się że chińska partia go załatwi.
Serio, polecam obejrzeć chociaż fragment przesłuchania, bo z przesłuchaniem to nie miało nic wspólnego