Wpis z mikrobloga

Niedawno rozszerzali w mojej okolicy sieć światłowodową. Niestety w ostatniej chwili mój dom został usunięty z projektu POCP i skończyło się na tym, że sąsiedzi za płotem (domy stojące dosłownie w odległości 20 metrów) mają, a do mnie sieć nie dotarła. Po kilku miesiącach prób udało mi się skontaktować z firmą Nexera kładącą światłowód i dostałem odpowiedź, że prawdopodobnie będzie można dociągnąć światłowód jeśli zapłacę im kilka tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że cała moja ulica poza dwoma domami została podłączona za darmo to średnio uśmiecha mi się wykładanie na to takich pieniędzy. Z drugiej strony szansa, że ministerstwo w kolejnym projekcie uwzględni dwa domy, kiedy skręcając w drugą stronę znajdują się inne osiedla bez dostępu do internetu też jest mało prawdopodobna. Ma ktoś może pojęcie co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie?

#swiatlowod #swiatlowody #nexera
  • 8
@krzywy_kanister: Dlaczego brednie? Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło właśnie, że już za chwilę (w drugim kwartale 2023) mają ruszyć nowe przetargi na podłączenie białych plam do Internetu. Jedym ze źródeł informacji (a może jedynym) o niepodłączonych miejscach ma być SIDUSIS. Więc żeby mieć jakąś szansę objęcia swojego domu nowym programem, OP powinien zgłosić swój dom pod adresem https://internet.gov.pl.
@Flo412 @krzywy_kanister u mnie była bardzo podobna sytuacja, walczyłem z nexera kilka lat żeby nie pominęli mojego nowego domu w projekcie, cały czas mnie zbywali że trzeba czekać aż budowa zostanie zakończona, a jak się zakończyła to stwierdzili że mnie nie podłączą i #!$%@?, pomimo że światłowód mam na słupie za oknem. Na szczęście w starym domu mieszka moja siostra i zrobiłem sobie radiolinie mikrotika i śmiga zajebiście, rachunki dzielimy na pół,
@mjjm: No tak i tamte przetargi mialy stare informacje wiec obecne tez beda mialy informacje z opoznieniem. Informacje to sa od operatorow a od ludzi prywatnych to jest drobnica o ile w ogole ktos sie obudzil, ze Nexera czy Inea cos u niego robi.
@BooB Oni nigdy nie robili i nie zrobia wszystkich budynkow, nie oplaca sie, bazy danych sa zle, do tego maja kilka czy kilkanascie procent marginesu jesli chodzi
@krzywy_kanister: moja sprawa to przez UKE się nawet przewinęła i w ogóle były ładne cyrki, generalnie mogą przyłączyć, bo mają zapas 15% adresów dla mojej miejscowości, problem jest taki, że mój nowy budynek znajduje się w odległości około 20 metrów od słupa z mufą, która jest określona jako mufa "łącząca", czyli z tej mufy nie można podłączać jednorodzinnych budynków a jedynie wielorodzinne, dopiero następny słup jest z mufą oznaczoną jako dla
@krzywy_kanister moje zapytanie UKE potraktowało jako skargę osobistą i dostałem ze swojego oddziału kilkustronicowa odpowiedź, że wszystkimi datami projektów itd, dlatego napisałem że się przewinęło, wiem jak to wszystko działa i działa to jak gówno czyli wszystko w tym kraju.