Wpis z mikrobloga

@Gorazd: imho git, but:
1. rozważ opcję dokupienia drugiego m.2 i spięcia go w raid 0
2. no a jak raid 0 no i generalnie w ogóle to gdzie dysk na magazyn danych?
  • Odpowiedz
@mesje_labul: widzocznie mnie Mireczek @gasu_kurobikari nie zrozumiał, albo ja niezrozumiale napisałem ;)
1. M.2 w raid 0 żeby przyspieszyć działanie - czyli na system i to na czym pracuje się lub gra
2. oraz dodatkowo duży hdd albo sdd jako magazyn danych na gry oraz backup z głównego dysku
Tak zaproponowałem, bo ja tak mam
  • Odpowiedz
@acidd: wg. mnie raid0 ma sens do tymczasowych danych, jak np. przy eksporcie filmów. Na magazyn to średni pomysł, bo łatwiej się może uszkodzić jeden dysk z dwóch, niż dwa na raz
  • Odpowiedz
@maturzysta_ze_szczecina: mea culpa, nie popatrzyłem jaką op ma płytę. Tak czy inaczej ja na początku robiłem testy i wyszło mi w radio0 chyba 25% szybciej od deklarowanego zapisu, w przypadku pojedynczego "dysku" xD Nie pamiętam dokładnie bo to kość leciwa i składałem to 5 lat temu :P
  • Odpowiedz
Ryzen 9 5950X


@Gorazd: jesteś pewien, że chcesz się pchać na starą podstawkę? Ja się specjalnie nie znam, ale taki 7900X z tego co widzę, to jest stówkę tańszy, a troszkę wydajniejszy od 5950X. A zawsze daje to perspektywy na wymianę w przyszłości na jeszcze większego potwora, przy 5950X to już nie będzie na co zmieniać.
  • Odpowiedz
@acidd: no i jakie masz przyspieszenie na tym RAID 0 dwóch nvme względem jednego bo według mnie gra niewarta świeczki?
Co do posiadania tylko macierzy RAID 0 bez backupu to jest ostre życie na krawędzi.
  • Odpowiedz