Wpis z mikrobloga

Zaczynam rozglądać się za nowym telefonem. Aktualnie mam Samsunga a42 od jakichś dwóch lat i powoli zaczyna mnie #!$%@?ć - coraz częściej się zacina, przeglądanie na nim internetu jest uciążliwe, aparat zaczął tracić ostrość.

Chciałbym teraz kupić coś co będzie bardzo płynnie działało - nie tylko jak telefon będzie nowy ale cały czas.
Myślicie, że warto myśleć o jakimś iPhone jeżeli jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z niczym z systemem Apple? Czytałem, że właśnie bardzo płynnie działają bez względu na to ile miejsca jest zajęte (przez zdjęcia itp) i dostają aktualizacje do 5 lat.
Jak to wygląda w praktyce?

Ile trzeba zapłacić aktualnie za jakiegoś iPhone, żeby posłużył sprawnie przez następne 3-4 lata chociaż?
#telefony #ios #iphone
  • 11
@robertx: Zależy ile chcesz wydać, jak nie za dużo to 12, jak więcej to 13, jak chcesz telefon na 5 lat to 14. Raczej nie pchałbym się w pro chociaż za te kilka lat drożej go sprzedasz w razie czego. Pamięć raczej Ci się nie skończy nawet jak weźmiesz najtańszą, można dokupić icloud i tam przechowywane są zdjęcia. Działa płynnie ale trzeba się przyzwyczaić. Po 2 dniach używania już nie pomyślisz
@nietopies: @raider87 Właśnie zastanawiam się czy jest sens ładować się w 12 lub 13 - oglądałem jakieś tam recenzje, że 14 za dużo się nie różni od poprzedników, kwestia ewentualnego czasu ile będą wspierane te modele
@robertx: Dla mnie to w sumie zabawne trochę. Miałem parę smartfonów w życiu raczej z średniej półki i każdy po 1-2 roku zaczynał mulić. Mam xiaomi note 8 już od 4 lat i nie zauważyłem widocznej różnicy
@Maniakrzelaza: Xiaomi lepsze ( ͡º ͜ʖ͡º) A poważnie to miałem kilka telefonów za +/- 1000-1500 zł i dokładnie to co piszesz, po jakimś czasie muł którego nie idzie używać. Dlatego myślę o iPhonie