Wpis z mikrobloga

Jakie wrażenia macie z moda Gladiator do #gothic2 ?
Jak dla mnie zamysł moda i inspiracja serią "miecze i sandały" jest naprawde spoko, chociaż głowna atrakcja czyli walki na arenie jest nieco spier*olona przez dodanie paska wytrzymalosci. Nie było by nic złego w tym systemie gdyby przeciwnicy też mu podlegali.

Na razie jestem na pierwszej arenie po pokonaniu tego południowca z włócznią, z którym strasznie się męczyłem przez to, że wytrzymałość szybko schodziła, a kolejnym idiotyzmem w niej jest to, ze zeby ją zregenerować trzeba napierniczać kółka wokół areny i czekać aż się zregeneruje xd A jeszcze to tak wolno się odnawia, że taka walka to w większości bieganie i czekanie aż łaskawie pasek się zapełni.
Oczywiście pod klawiszem "p" mozemy iść spać i w ten sposób odzyskać szybciej wytrzymałość, jednak przez ten czas przeciwnik w większości przypadków nas zabije. Ten system w mieczach i sandałach ma sens, tutaj pewnie też by miał gdyby przeciwnicy mu też podlegali.

Sporo na ten system narzekam bo to w sumie jedyna taka większa rzecz do której mogę się przyczepić, a jednocześnie coś przez co mogę moda nie ukończyć jeśli w dalszej czesci gry ta wytrzymałość dalej bedzie tak irytować. To po prostu zabiera fun z gry.
#gothic
  • 10
@kamillus9: pierwsza arena jest najtrudniejsza moim zdaniem. Potem juz robi sie latwiej. Ja grajac 1h mistrza mialem taktyke ze ciagle bieglem bokiem i bilem w plecy wroga. Tak ich spamowalem ze nie mogli nic zrobic xd. Ogolnie bardzo boli powtarzalnosc czynnosci miedzy walkami na arenie i nawet okazjonalne questy nie pomagaja bo jest ich za malo. I moim zdaniem zakonczenie mnie zawiodlo ale nie bede spoilerowac. Poza tym nawet fajnie sie
@typbezkasy95: Teraz jak będę zdobywał kolejne pn to w nią zainwestuje, bo początkowo ładowałem wszystko w 1h i siłę, no i na nauczenie się tej umiejki "zadowolenie tłumu". Więc koniec końców mam tylko 111 wytrzymałości.
Potkę da się jakoś wypić korzystając ze skrótu klawiszowego? Jak nie to lipa, bo zanim z ekwipunku się wypije to też otrzyma się #!$%@?.
@Viscop: No z tą monotonią to trochę jest, jak po każdej walce trzeba trenować z tymi samymi typami by zdobyć więcej pn. Na kolejnych arenach to będzie trochę urozmaicone czy taka sama monotonia jak na pierwszej?