Wpis z mikrobloga

jak już Chiny oficjalnie będą wysyłać broń to jakie kroki powinny podjąć UE i USA? Ja bym zbanował choćby Xiaomi aliexpres tiktoka tak na początek #ukraina #chiny
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oni bez nas przeżyją jakiś czas my zdechniemy w tydzień...


@Megasuper: miałem dopisać, że budują sobie gospodarkę wewnętrzną na wypadek lock downu wojennego ale mi się nie chciało pisać. A jednak to zrobiłem
  • Odpowiedz
@LateMacchiato: Wszystko mamy z chin bo obecnie najtaniej to wychodzi. Niedawno gaz i rope też mieliśmy z rosji bo była najtańsza, ale czasy sie zmieniają. Bez chin jak i rosji bez problemu przeżyjemy, chociaż początkowo będzie duży szok.
  • Odpowiedz
Tak jak mielismy zdechnąć z zimna w tym roku bez gazu z Rosji? xD


@YoungBoniekk: Chiny mają 10 razy większą gospodarkę, niż Rosja, więc nie jest to takie proste.

Wszystko mamy z chin bo obecnie najtaniej to wychodzi.


@YoungBoniekk: Brednie, od lat znacznie taniej wychodzi produkcja w Indiach, Bangladeszu czy Wietnamie. Z tego powodu tyle różnych szmat jest obecnie szytych w Bangladeszu. Produkuje się w Chinach bo jest
  • Odpowiedz
Nie zmienia to faktu, że my poradzimy sobie bez chin tak samo chiny poradzą sobie bez nas.


@YoungBoniekk: A tutaj akurat się zgadzam - owszem byłoby to bolesne rozstanie dla obu stron (z różnych powodów długo by o tym pisać) ale mimo wszystko byłoby to do zrobienia (jednak przynajmniej na początku przy spadku poziomu życia zachodnich społeczeństw. W perspektywie 20 lat mogłoby wyjść to nawet na plus, gdyby państwo przymusiło
  • Odpowiedz
XD tak tak, zgnily zachod upadnie bez chin i mateczki rassiji. tak bylo nie zmyslam.


@YoungBoniekk: A na czym będziesz robił marże? Przemysł powinien wracać skoro mamy zamiar zrobić decoupling, ale nie wraca, bo nie robi się do tego warunków. Myślisz życzeniowo. Wiele osób zwraca na to uwagę. Widziałeś może filmik Bartosiaka z Rożkiem o technologiach kosmicznych? O tym jak Rożek zwraca uwagę jak powolne koło procesów administracyjnych europy przyczynia
  • Odpowiedz