Wpis z mikrobloga

Nowy nabytek - Tissot PRX z zieloną tarczą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na ten moment jestem zachwycony, wszystkie elementy wydają się przemyślane i idealnie połączone: gofrowata faktura tarczy, piękny odcień zieleni, zintegrowana, świetnie układająca się bransoleta.

Nie dziwię się już, że w skali globalnej to jest megahit. Do tego jestem jednym ze szczęśliwców z dużym nadgarstkiem i nie mam problemów ze specyficznym kształtem i rozmiarem PRXa. Warto dodać, że jest niewysoki, ma nieco ponad 10mm, więc nosi się go bardzo wygodnie i będzie pasował niemal do każdego ubioru.

Szkoda tylko, że koronka nie jest zakręcana, przez co nie odważę się go zanurzyć w wodzie, mimo wodoszczelności 10 ATM.

Generalnie jednak polecam :).

#zegarki
wjtk123 - Nowy nabytek - Tissot PRX z zieloną tarczą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na ten moment jeste...

źródło: F1E332EE-D9D5-46B9-A509-4FA87349085E

Pobierz
  • 17
@TheOneWhoKnocks: Na podstawie moich obserwacji jest jeden bardzo specyficzny rodzaj zegarków które są tanie w zakupie a potem szybko drożeją, mianowicie podobne do innych Seiko 5, np. SNKK47 albo SNXJ89. W praktyce każda "piątka" którą ludzie zaczynają nazywać jak model który przypomina. Nie wiem czy można sensownie na tym zjawisku zarobić, ja nie zamierzam próbować.
@mgr_rybak: Obwód i kształt. Najważniejsze w dobieraniu zegarka jest to, aby uszy i ostatnie ogniwo bransolety nie wystawały poza obrys nadgarstka: reszta to już kwestia gustu. Bardzo dużo osób narzeka na odległość między uszami/ogniwami w tym Tissocie, która nie pozwala go nosić bez większego nadgarstka. Mój ma obwód 19 cm.
czy wartość tego zegarka rośnie z wiekiem?


@TheOneWhoKnocks: Zegarki, które można traktować jako lepszą lub gorszą lokatę kapitału to minimum średnia półka – 25k+ a nie Tissot za 3k. A jak chcesz jeszcze na tym zarobić, to trzeba celować w coś, co albo jest unikalne, albo dopiero będzie na to hype. PRX jest bardzo popularny i wszechobecny, więc na pewno w najbliższych latach będzie go łatwiej sprzedać, niż inne zegarki z