Wpis z mikrobloga

Wpis dedykuję wszystkim ukraińskim botom powielających nieprawdę, że Wołyń to była jakaś zemsta za złe traktowanie Ukraińców i powstańczy zryw.

Pan Zychowicz w tym materiale świetnie wyjaśnił, że taka narracja wyszła wprost od byłego szefa ukraińskiego IPN nacjonalisty.

Fakty historyczne są takie, że #wolyn był zaplanowany z premedytacją przez UPA. Do wiosek wchodziła pierwsza UPA a za nimi werbowane oddziały ukraińskich siekierników.

Pamiętajcie, że nie ma ukraińskiej propagandy bo na wykopie tak powiedzieli.

#ukrainskietrolle #ukraina #prawdahistoryczna
Pobierz Aquamen - Wpis dedykuję wszystkim ukraińskim botom powielających nieprawdę, że Wołyń ...
źródło: IMG_20230317_093111
  • 226
@RazumichinZiK Świat nie jest czarno-biały. Stwierdzenie faktu, że złe traktowano Ukraińców nie jest przerzuceniem odpowiedzialności na ofiary tylko dostrzeżeniem błędów, które zostały wtedy popełnione przed rząd i administrację. To nie usprawiedliwia zbrodni.

To tak jakbyś ubrał się w drogie ciuchy, założył złoty zegarek, miał przy sobie najnowszy telefon itd, a potem postanowił w środku nocy przejść się jakąś najbardziej patusiarską dzielnicą w mieście. Napadły by cię patusy, okradły, przekopały. Wina byłaby całkowicie
@Niedobry:

Czy ten kult UPA jest teraz z nami w Pokoju? Ty #!$%@? byles kiedys NA Ukrainie?


Bo ja #!$%@? bylem. I onuce widzialem ze 2 ale "Upainca" zadnego.


Gdzie byłeś na tej Ukrainie?

Ja na przykład pamiętam jak jakiś czas temu byłem we Lwowie przelotem i wybrałem się na spacer z lotniska do centrum - po drodze idąc ulicą Bohaterów UPA dochodzi się na ładny placyk z pomnikiem Stefana Bandery.
Pobierz KEjAf - @Niedobry: 
Czy ten kult UPA jest teraz z nami w Pokoju? Ty #!$%@? byles kied...
źródło: image_2023-03-17_114019815
@KEjAf: A ja szedlem ulica Pilsudskiego. Dla nas bohater a dla Ukrainy zdrajca i kat.
Pomnikow mnostwo widzialem.
Ale...

Widzisz tu kult Pilsudskiego?
Moze jakies kibole bluze ubiora.
Albo inni "Rycerze Maryji".

Ale nazywac to kultem i brac pod uwage gdy myslisz o Ukraincach to raczej chyba nie?

Czy jak Ukrainiec Cie widzi to mysli ze jestes Pilsudczykiem?

Myslcie #!$%@?.