Wpis z mikrobloga

Pixel 7 pro, jest tu ktoś kto użytkuje już jakiś czas? :) Pytanko o:
- 5g - czy coś się zmieniło i jest dostępne w Polsce? To działa tak ze 5g jest dostępne w tym kraju w którym Google ma swoja dystrybucję? Jak wyjadę do Hiszpanii na wakacje to zadziała?
- jak działa optyczna stabilizacja w wideo? I samo wideo nocą?
- czytałem w recenzjach że ładowanie trwa bardzo długo. A jak w praktyce bateria, na jednen dzień insensywnego użytkowania wystaczy?

Nadal szukam tel do 4000-4500 pod kątem stricte foto i wideo i ten się teraz rzucił w oczy ale brak szybkiej naprawy gwarancji, te dziwne akcje 5g etc zniechęcają. No i mało stosunkowo jest rzetelnych recenzji tego telefona, pomijane są często.

Jakieś alternatywy w ten cenie oprócz samsunga s23?

#pixel7pro #teampixel #telefony #android #smartfon
  • 7
@niemodnie co do 5g to śmiem podejrzewać że prędzej wybudują te 3 elektrownie atomowe niż sieć 5g stanie się powszechna, a jeśli zadowoli cię sama ikonka 5G w rogu to ja mam numer w plusie, telefon z obsługą 5g i takowa ikona się wyświetla, a informacje radiowe w telefonie mimo to pokazują wciąż typ łączności i połączeń z siecią LTE
@BetaTesterTwojejStarej: ah, no chyba że tak. Ja to kupuję dla żony, sam mam samsunga i łapie mi 5G, w tym samym momencie żony tel nie ma 5g i jest gorzej znacznie. Ale to może kwestia samego telefonu, a nie technologii. Tylko, że około 2 miesiące w roku nie ma nas w Polsce, telefon chcę kupić na 3-4 lata więc patrzę jednak trochę na to. No ale ok, nie jest to coś
@niemodnie Co do reszty kwestii o aparatach w p7p się nie wypowiem bo miałem do czynienia tylko z jego starszym bratem p6p i tam jeśli chodzi o działanie to było ok, co do wsparcia telefonu przez więcej niż 2 lata to warto zauważyć że nawet kochane w Polsce Xiaomo coś tam piszę że te bardziej flagowe telefony będą przez nich aktualizowane przez te 4 lata ale to czas pokaże, a jeśli chodzi
@niemodnie Najprościej będzie jak wybierzesz się do jakiegoś większego sklepu z elektroniką (Mediamarkt ,Saturn czy X-kom) i weźmiesz telefon, sprawdzisz sobie jak śmiga w nim aparat przynajmniej w dobrych warunkach bo raczej trudno ci będzie przetestować jak wychodzą zdjęcia i filmy nocą będąc w sklepie ; możesz też poczytać na XDA opinie użytkowników na forum albo zwyczajnie tam zapytać jak użytkownicy nie tylko z tej polskiej części internetu oceniają interesujący cię model
@BetaTesterTwojejStarej: Pixel 7 pro ładuje się wg różnych recenzji 1h 30 min - 2h . Opinia gdzieś z internetu: "A tu ładowanie od 20 do 100% trwa 1 godzine 40 min. I wyświetla "szybkie ładowanie". Kabel oryginalny i ładowarka na usb-C 30W. Mam też ładowarkę od srajfona i na niej ładuje tak samo. Na zwykłej z szajsunga na kablu usb na usb C to ponad 2h."
Widze, że aparat nocny ma
@niemodnie Jak widzisz trudno w tych czasach konkretnie doradzić w tej kwestii, wszystkie urządzenia nawet te najdroższe będą miały jakieś większe lub mniejsze wady, gdyby producent telefonu był w stanie stworzyć telefon który zadowoli wszystkich nawet za te 6k to sam by się pozbawił części dochodów na parę lat ;) a tak co roku dostajesz możliwość kupna nowego "ulepszonego" flagowca względem poprzedniego za kolejne 5k+