Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jes jeszcze jakakolwiek nadzieja dla mojego macbooka? Macbook air 13 early 2014, osx big sur. Na ten moment używam go głównie do facebooka, youtube i przeglądania bzdur w necie.
Od jakiegoś czasu spowolnił i zamienił się w śmigłowiec- tj. praktycznie bez przerwy wiatrak jest uruchomiony (przy tak nieskomplikowanych czynnościach... gdzie kiedyś zastanawiałem się czy jest w ogóle wyposażony w wiatrak)
Po poradach Mirków sformatowałem go i nic to nie zmieniło.
Po kolejnych poradach wymieniłem mu pastę na procku (faktycznie stara wyglądała słabo)
ALE CO PO TEJ WYMIANIE? No praktycznie bez zmian xDD
Jest jeszcze jakakolwiek nadzieja dla tego złoma czy śmietnik?
#apple #macbook #macbookair #komputer #komputery
  • 6
@vivanat: Z mojego doświadczenia Macbook chodzi jak śmigłowiec jak bateria mu siada. Odłącz baterię i zobacz czy będzie to samo. Jeśli nigdy nie wymieniałaś, to raczej dobra nie będzie, a wymiana jest bardzo prosta.
@L3gion:

@vivanat: Ostatecznie to 9 letni sprzęt z bardzo wolnym procesorem, który musi się mocno napocić aby wyświetlić ciężkie strony typu YT czy FB.


Bzdura, chodzi to normalnie. To nie jest demon szybkości, ale do konsumowania internetu ciągle się nadaje.

@vivanat
tak jak pisali:
- sprawdź zużycie CPU, jak jest na 100% choćby przez jakieś rozrzeszenie w Chrome (miałęm tak kiedyś), które zainstalowało się automatycznie też po formacie to żadne
Bzdura, chodzi to normalnie. To nie jest demon szybkości, ale do konsumowania internetu ciągle się nadaje.


@KeepCalm: Jaka bzdura xD On tam ma Intel U 4 gen czyli wydajność ziemniaka. Wiem bo miałem laptop z tym procesorem. Strony internetowe coraz częściej wymagają dobrej akceleracji GPU aby nie zjadać procesora, YT przeszedł na nowe kodeki i trzeba korzystać z np h264ify aby starsze sprzęt nie dostawał padaczki.