Wpis z mikrobloga

#bartosiak #ukraina #rosja #zychowicz #wojna
Czemu ludzie oskarżają Bartosiaka o straszenie wojną ? Przecież Rosjanie dosłownie grożą nam wojną na kanałach oficjalnych i nasi politycy m.in marszałek Kaczyński mówili (i to nawet jakiś czas przed inwazją), że zwiększają wydatki na wojsko, bo jest prawdopodobieństwo, że polska może znaleźć się w wojnie.Tak w ogóle nigdy nie spotkałem się z jakąś merytoryczną krytyką tego co mówi bartosiak tylko czystą szyderą i próbą "podsumowania go " maksymalnie w 2 zdaniach bardzo często używając jakiś wyzwisk typu "agent usa" czy "handlarz strachem" XD
Odnoszę też wrażenie, że ludziom się wydaję, że on to wszystko robi,żeby ich zabawiać i dlatego denerwuję się, że często są mu zadawane te same pytania i siłą rzeczy oddaje on takie same odpowiedzi.Otóż nie,nie robi on tego by was zabawiać ale po to by formować (czy w ogóle tworzyć) dyskusje odnośnie geopolityki na poziomie, a to że dzięki temu zarabia to nic dziwnego,zadajcie sobie pytanie, czy bardziej, czy mniej byście mu ufali, gdyby nie miał jakiegoś widocznych form dochodu za to co robi?
  • 38
@wilk633: gada jakieś pierdoły że Polska powinna zrobić uderzenie wyprzedzające na Białoruś co byłoby skrajnie głupie, przed wojną uważał że NATO nie działa i USA jest upadającym mocarstwem, jego ANW to stek bzdur polecam obejrzeć Wojczala w tym temacie, ogólnie ekspert z niego taki że patrzy jaki jest obecnie trend i na tej podstawie buduje narracje, jak USA wycofuje skądś wojsko to mówi że USA słabe, jak Ukraińcy walczyli na początku
@wilk633:
Problem z Bartosiakiem jest taki, że właściwie nie wiadomo o co mu chodzi. Jest na scenie 10 lat, mędrkuje, ale co on zaprezentował oprócz ANW, która została unieważniona w pół roku przez agresję Rosji na Ukrainę? Mi się wydaje, że to nie jest żaden strateg, tylko wysłannik państwa do zarządzania społeczną emocją w trudnych czasach. Ktoś taki jak Girkin, tylko ma znacznie bardziej wdzięczną pracę.
@mial85 a tu się nie zgodzę - warto obejrzeć debatę obu panów na forum w Krynicy, na tym forum wyszło że Wojczal jedynie krytykuje ( i to w budujący sposób co jest wartościowe ) a Bartosiak proponuje i dlatego to Bartosiak ma większy wpływ na realia. Takie wrażenie na mnie wywarła ta debata
gada jakieś pierdoły że Polska powinna zrobić uderzenie wyprzedzające na Białoruś co byłoby skrajnie głupie,

On nigdzie nie mówi że mamy robić jakieś uderzenie wyprzedzające tylko abyśmy mieli takie możliwości byśmy mogli jak najlepiej reagować w przyszłości co robi rosja
zadaj sobie takie pytanie,wojna na ukrainie kończy się jakimś krzywym pokojem a rosja żeby sobie to zrekompensować obala łukaszenkę i anektuję białoruś,co wtedy robimy?
tutaj dokładnie o tym mówi https://www.youtube.com/watch?v=J7NwGOV89ZM&ab_channel=polsatnews.pl zacznij od
@zrobmy_sobie_rewolucje: ANW potwierdziło się na Ukrainie.
ANW dotyczyło Polski, a nie Ukrainy, która ma 3x dłuższą granicę do obrony. Lekkie jednostki z wyrzutnią potrafią niszczyć czołgi, a nawet myśliwce. Sensory (m.in. drony), komunikacja to klucz do efektywnego wykorzystania niewielkich zasobów jakie ma Ukraina. No i najważniejsze nie należy liczyć na pomoc NATO w początkowym okresie wojny, ponieważ jest zdecydowanie za wolne.
@wilk633: Nie wiem o kim piszesz, sprawdziłem na szybko, wygląda na jakiegoś frustrata z youtube.

Mam prośbę, mógłbyś wkleić zdjecie swoich książek Jacka? Coś czuję że trollujesz z tym bartosiakiem