Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że po operacji przepukliny pępkowej (niewielkiej, ok 1cm) dostałem tylko tydzień L4? Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie, że za tydzień będę w stanie wrócić do pracy, zwłaszcza, że moja praca wymaga ode mnie podnoszenia przedmiotów o wadze 20-30kg tak średnio dwa razy dziennie (czasem częściej, czasem rzadziej). Na wypisie w zaleceniach mam unikanie wysiłku przez 6-8 tygodni. Lekarz powiedział, że na zdjęcie szwów mam się umówić za 7 do 10 dni (pierwszy wolny termin jest za 12 dni), mam iść do pracy że szwami na brzuchu?
Osobiscie mam zamiar umówić się na telewizyte do lekarza pierwszego kontaktu i przedłużyć L4 minimum do zdjęcia szwów, potem w poradni chirurgicznej dopytam jak oni sobie wyobrażają powrót do pracy po tak krótkim czasie.
Czy takie krótkie zwolnienia są nirma w takich przypadkach? Czy te 12 dni wystarczą na pełne zagojenie sie ran?
#pytaniedoeksperta #medycyna #chirurgia
  • 9
@ConanLibrarian telewizyte dlatego, że nie chce mi się w moim obecnym stanie iść osobiście do przychodni. Nic mi nie odpowiedział. Przyszedł, dal wypis i poszedł jak czytałem co mi tam wysmarował. Potem już mi się nie chciało go szukać, myślałem tylko żeby jak najszybciej wrócić do domu. Plan mam taki, że do wizyty kontrolnej sobie przedluze l4 lekarzem rodzinnym a potem na zdjęciu szwów dopytam jak oni to widzą i czy te
telewizyte dlatego


@Jezus_z_Galileii: Ale nie pytałem o to, dlaczego telewizyta. Napisałem, że nie musisz osobiście jej zamawiać. Może to zrobić ktoś inny. Oni nie sprawdzają, czy ktoś osobiście zamawiał.

Nic mi nie odpowiedział.


Gnębiłbym i nie pozwolił na to, by lekarz nie udzielił mi istotnych odpowiedzi.
Tym bardziej, im bardzie wydaje mi jakiś zalecenia.
Pytania: Dlaczego? Jak? A czy...? Są naturalne.

Gdy kiedyś trafiłem do szpitala i przy wypisie - zupełnie
telewizyte sam sobie zamówię przez apke Luxmed


@Jezus_z_Galileii: Świetnie. Ciekawe, kiedy (albo: czy) zajarzysz, że to nie ma żadnego znaczenia, czy zrobisz to ty, czy ktoś dla ciebie?

ale serio nie byłem w formie do takich rzeczy


Świeżo po wypadku?