Wpis z mikrobloga

Witam,

Chciałbym się pożalić tutaj na firmę #agatameble , bo czuję się wydymany.
Na początku grudnia 22 roku ( ok. 3 mies. temu ) kupiłem krzesło za blisko 500PLN.
Wydawało mi się one solidne i wygodne i sądziłem, że długo mi posłuży!
https://www.agatameble.pl/meble/stoly-stoliki-i-krzesla/krzesla/pakt-ii-krzeslo-pdc-988-tkanina-szara-028-8-chrom
Jakże się myliłem!
Trzy miesiące później puścił spaw górnej belki wzmacniającej w stelażu oparcia.
Myślałem , że sprawa jest prosta , dzwonię , składam reklamację.
Po ok. tygodniu otrzymuję odpowiedź , że reklamacja odrzucona!
Pismo poniżej :

Myślałem, że wyjdę z siebie, bo krzesło użytkuję zupełnie normalnie do siedzenia i opierania.
Szanuję je , specjalnie aby przypadkiem nie pobrudzić kupiłem nawet materiałowy pokrowiec.

Zadzwoniłem do miejskiego Rzecznika Konsumentów , który mi poradził abym napisał odwołanie do #agatameble i dał RZK do CC.
Tak zrobiłem, w piątek minie 2 tygodnie i cisza.
Co jeszcze mogę zrobić ?

Jednocześnie przestrzegam przed zakupami czegokolwiek w #agatameble , bo kupując praktycznie każdy artykuł meblarski
mogą się oni wykręcić sianem takim pismem i zupełnie nie ponosić jakiejkolwiek odpowiedzialności za sprzedawane produkty.
Gdyby to krzesło było 2x tańsze to może bym machnął ręką , ale to krzesło nie jest tanie.
Co robić , gzie uderzyć jeszcze oprócz rzecznika?
StarZST41 - Witam,

Chciałbym się pożalić tutaj na firmę #AgataMeble , bo czuję się w...

źródło: pismo

Pobierz
  • 4
@StarZST41: Dziwne, ja jak korzystałem z pomocy Rzecznika to ten sam wystosował pismo do sprzedawcy i sprawa została załatwiona dla mnie pomyślnie. Wal jeszcze raz do Rzecznika, opowiedz mu dalszy ciąg sprawy i pytaj co masz dalej robić. Ja bym spróbował znaleźć informację do ilu kg krzesło może być użytkowane, podał bym im swoją wagę i zarzucił, że skoro krzesło pękło to musiało mieć wadę ukrytą, np. pęknięty spaw itp. Z
@markar17: jutro mija 2 tyg. od mojego odwołania od ich odrzucenia reklamacji. No niby rzecznik w razie gdyby moje odwołanie nie zadziałało prosił o kontakt , ale w sumie nie wiem co on może. W jego głosie czułem , że sprawa jest nie do załatwienia pozytywnie dla mnie , bo co do sądu pójdę??