Wpis z mikrobloga

Hej. Jest oferta sprzedaży mieszkania deweloperskiego w trakcie budowy. Trochę w innym rejonie więc nie wiem jak to aktualnie wygląda. Jest info o zadaszonym miejscu parkingowym za dodatkową opłatą. Pytanie. Jeśli obecnie jest to załóżmy na etapie fundamentów to gdzie muszą być zapisy i na ile szczegółowe aby kupując takie mieszkanie miejsce parkingowe rzeczywiście było zadaszone?

A i nie wiem jak to działa w praktyce bo mieszkałem cały czas w domu. Jeśli takie mieszkania są bezczynszowe to jak są naprawiane/odnawiane wiaty, elewacje itp. Kto utrzymuje zieleń? Czyli wszystko to co wspólne? Może można liczyć na fotki takich osiedli np po 3 5 latach od wprowadzki?

#mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka #pytanie
#mieszkanie
  • 1
  • Odpowiedz
@grzesiek_ze_stycznia: Takie rzeczy powinny być zawarte w umowie deweloperskiej sporządzonej w formie aktu notarialnego. Szczegółowość zapisów to już kwestia płynna. Jednak można oczekiwać, że załącznikiem do umowy będzie jakiś wyciąg z projektu.

Utrzymaniem nieruchomości zazwyczaj zajmuje się jej zarządca zatrudniany przez wspólnotę. Czyli wyspecjalizowana firma odpowiedzialna za rzeczy administracyjne, zlecenie sprzątania, remontów części wspólnych itd.
  • Odpowiedz