Wpis z mikrobloga

Siema mireczki

Przeprowadziłem się do UK 20 sierpnia 2020, pre settled status dostałem dopiero w grudniu 2020( mam do listopada 2025). Generalnie mieszkałem z dziewczyną i jej matka i nie miałem jak złożyć papierów na insurance number, przez covida było wszystko zamknięte. Jak mi to rozpatrzą, nie mam za bardzo dowodów od tamtego czasu, sam NI dostałem w marcu jakoś. Mam uciekać, robić ślub na speedzie?
#uk
  • 18
@ktobylwparyzu: no to nie ogarnąłeś tego za dobrze. Jakiekolwiek dowody zbieraj teraz i zachowaj gdzieś na dysku, skanuj itd, bo będą potrzebne. Bilety z przeprowadzki do uk byłyby idealne (karty pokładowe, czy rezerwacje powinieneś mieć zapisane na koncie w linii lotniczej jak leciałeś samolotem).
Dowody dziewczyny też będą ważne, czyli niech ona zbiera swoje dowody.
@Budo: Efekt bycia głupim 20 latkiem xd. Ogółem emaile też się liczą? Czy w teorii mógłbym uznać wrzesień, październik, styczeń jako miesiące poza uk a za resztę miesięcy dodałbym dokumenty to bym się zmieścił w tych 6 miesiącach z 12 poza uk?
@ktobylwparyzu: teoretycznie tak, ale lepiej zbierać dowody od samego początku. Maile też zachowaj. Masz jeszcze trochę czasu, więc potem na spokojnie przejrzysz i zobaczysz jak to ugryźć. Najważniejsze co masz ogarnąć teraz to NI, praca, bank, adres i np. rachunki/council tax. Twoja aplikacja będzie miała większą szansę jak dasz radę udowodnić, że jesteś poważnym obywatelem i masz wszystko ogarnięte ;]
Praca oczywiście legalna z przelewami i podatkami, nie pracuj na czarno.
@ktobylwparyzu: to przez konto na ich stronie/ mejla/ plik który masz na komputerze rodziców powinieneś być w stanie udowodnić swój pobyt ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie jakiekolwiek inne rachunki/ zamówienia które robiłeś nawet płacąc kartą innej osoby, ale na swoje dane na pewno nie zaszkodzą. Gdyby odrzucili, to można też się odwoływać
@Budo: Dowod ze bralem Universal credit z dziewczyna tez sie liczy? Ile mozna byc poza granicami UK? to jest 6 miesiecy ogolem czy 6 miesiecy w danym roku? np nie bylo mnie 2 miesiace w 2022 ale reszta bylem.