Wpis z mikrobloga

Chcę zacząć przygodę z serią #totalwar i #warhammer . Mam TW:W1 i TW:W2 (widomo za free na epicu). Chcę ograć kampanie. Zaczynać od Warhammer 1 czy może od razu Warhammer 2? Od razu kupować jakieś dlc (są akurat wyprzedaże na epicu), czy się raczej wstrzymać do czasu ogrania podstawki?

Nie mam doświadczenia ani z Warhammerem ani z serią Total War.
  • 7
@thority: w 2 jest dostępna kampania z 1? Coś słyszałem o megakampani, która łączy te dwie części, ale czy to jest połączenie kampanii z 1 i 2 czy całkowicie oddzielna kampania?
@Langus: Hmm Warhammer 2 z DLC łączącym z W1 to jest kampania którą gram najczęściej. To DLC jest darmowe dla każdego posiadającego W1 i W2.

Poszerza ono kampanię z W1 o obszary elfów, mrocznych elfów i jaszczuroludzi dostępne w W2.
Tak, jakbys grał w 2 części jednocześnie.

Jeśli nie masz obu części na wspólnej platformie pozostaje rozgrywanie kampanii oddzielnie. Rozgrywka jest sama w sobie podobna, no może bardziej intuicyjny interfejs jest
@Franzowaty: mam dwie części na Epicu, i chyba zacznę od W1, chociaż jedną kampanię skończe. Zakupione DLC przenoszą się do W2? Warto kupić ten dodatek dodający więcej krwi (aktualnie 10 zł)?
I do W1 chyba dokupię DLC Norsca - bo on najczęściej jest rekomendowany
@Langus:
Gram bardzo dużo w TW:W1-3 i ciągle nie polubiłem niektórych cywilizacji tj skaven'i. Więc nie ma pośpiechu z DLC :) A jak polubisz jakąś civkę, to możesz zawsze dokupić DLC ze specjalnym Lordem.
@Langus: Tak, zakupione DLC z jedynki dodają dostęp do lordów w kampanii "Mortal Empires" w dwójce, dla posiadaczy obu części na jednej platformie. Krew - jedni mówią że niezbędna by poczuć klimat Warhammera, dla mnie to tylko zjadacz klatek a i tak nie przyglądam się bitwom w takim detalu by robiła mi różnicę.