Wpis z mikrobloga

@JanSerce: przelicz na netto. Wynajem czegoś to gdzieś 14-17k mój miesięcznie plus czesto prąd płatny oddzielnie (może wyjść 1-2k nok).

Zakładam, że będziesz mieszkał sam więc będziesz mógł komfortowo żyć ale odłożysz może tylko 1-3k zł miesięcznie.
  • Odpowiedz
@JanSerce: Wynajęcie samodzielnie mieszkania, kupowanie normalnego jedzenia w sklepie bez wybierania najtańszych produktów, 2 razy w miesiącu jakieś jedzenie na mieście, spokojna głowa o samochód i jego utrzymanie, odłożenie sensownych pieniędzy miesiąc w miesiąc, żeby po kilku latach pomyśleć o nieruchomości albo zmianie samochodu.
@MatthewDuchovny mam właśnie wrażenie, że to 700k NOK to takie względne minimum, żeby samemu w miarę normalnie funkcjonować: mieszkanie ~18k, rachunki ~2k, utrzymanie samochodu z
  • Odpowiedz
@MisiekPrzerwa: bez przesady, nikt nie je za 8 tysiecy koron chyba, że będziesz jadl na mieście codziennie. Ja sam jem za może 3 max 4 tysiące i nie oszczędzam sobie. Rozrywka 8 tysiecy? W Oslo nie ma az tyle rozrywek, chyba że będziesz pił w klubie co tydzień xd Ja zarabiam mniej i zyje w Oslo na luzie. W Oslo masz mnostwo ludzi którzy zarabiają mniej niż 700k XD Wiiekszosc
  • Odpowiedz