Wpis z mikrobloga

#ike #bossa
Minimalna prowizja za kupno zagranicznych akcji w Boś to 0,29% wartości zlecenia, min 9,90 USD czyli jakieś 43zł. Jeśli dobrze rozumiem, żeby wyszło prowizji 0,29% trzeba zrobić jednoazowy zakup akcji/etf na przynajmniej 43pln/0.0029= 14 827pln. Przy limicie ok. 20 000pln na ike rocznie, żeby jak najmniej zapłacić prowizji- można kupić jedną akcje raz w roku o:?
  • 5
"Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. obniża czasowo do dnia 31 marca 2023 r. prowizję minimalną od zleceń zawieranych na rynkach zagranicznych."
5 usd to cena promocyjna


@banki71: Tak, tylko jak na razie ta promocja jest ciągle przedłużana. To nie coś co wprowadzili przed chwilą.

która niekoniecznie będzie trwała cały czas


@banki71: Oczywiście, nie ma żadnej gwarancji. Tylko problem w tym, że tak samo nie ma gwarancji, że dowolny inny broker nie podniesie opłat, mimo braku promocji. Więc to w dużej mierze kwestia nazewnictwa.

W zeszłym roku już mieliśmy przykład, gdzie mBank
@Asceus: słyszałem o mBank i z tego co wiem dla moich potrzeb bos i tak jest najlepszy. Ale bardziej chciałem się upewnić czy dobrze liczę, bo 5usd to i tak wychodzi minimalny zakup za 7k. Dzięki za info o przedłużanej promocji, o tym nie wiedziałem