Wpis z mikrobloga

@Hajden1337: Przypadek wałęsy:
historycy latami się spierają,
trwa debata,
analizowane są różne źródła,
Lechu sam się przyznał.
Przypadek Wojtyły: Chłop z tvn'u spojrzał w akta i powiedział jak jest.

[disclaimer] nie mówię że nie wiedział, po uważam że wiedział. Ale jakoś tego materiału pozostawia wiele do życzenia
  • Odpowiedz
  • 3
@Maniakrzelaza Historycy z pisu zaczęli robić szopkę z Wałęsa po przejęciu władzy.
Niby nikt wcześniej nie dawał dowodów o tym, że papież wiedział? Masz nawet książkę "papież nie taki święty" i dziesiątki materiałów na yt
  • Odpowiedz
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: Nie mówię że nie powinni siłą/siłą prawa im zabrać tych dokumentów. Ale czy państwo powinno bazować na dokumentach jakiejś organizacji czy prowadzić śledztwo jak każde inne. Przykładowo jakbym miał kawiarnie i był oskarżony o sranie do kawy, to czy śledztwo policji powinno bazować na moim kajecie w którym piszę że nie sram do kawy? Takie pytanie o majestat państwa.
  • Odpowiedz
@szzzzzz: @pieknylowca Nie mój mem, nie ja ustawiałam kolejność obrazków.
Chodzi o to, że pis wpadł w szał gdy ktoś śmiał publicznie podważyć świętość JP2, a gdy dokumenty SB potwierdzały współpracę Bolka to wtedy już były wiarygodne.
  • Odpowiedz
@Maniakrzelaza: No to otwierać archiwa, dać dostęp niezależnym ekspertom, a na koniec opublikować wyniki śledztwa, krótka piłka a nie działanie na zasadzie "oni opluwają, a śledztwa nie zrobimy bo na #!$%@??"...
PS. Oświadczenie episkopatu że niby zrobią śledztwo to szopka, bo nie powiedzieli ani słowem kto będzie papiery przeglądał i czy ktokolwiek te materiały zabezpieczył, bo pewnie teraz trwa wielka kontrola teczek i niszczenie dokumentów, jeśli jeszcze coś im zostało...
  • Odpowiedz
@Hajden1337: Lewicowe trolle są tak bardzo przewidywalne:

Akta SB Wałęsy: podpisy Lecha znalezione w S Z A F I E Kiszczaka, które nazywał "GWARANTEM ŻYCIA"

Akta SB wobec Wojtyły: trzeciosobowe zeznania alkoholika szantażowanego przez SB

Liberałowie to są tacy debile BOŻE XDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Hajden1337: XDDDDD

Listy kurii krakowskiej to materiały SB?


List kurii, który polegał na wysłaniu księdza do Austrii bo brakowało księży ze znajomością niemieckiego? Dziennikarze śledczy nawet nie wystąpili o papiery Austriackiego Kościoła, który ten chętnie przekazuje historyczne dokumenty.
  • Odpowiedz
@Hajden1337: To Twój ostatni argument? Tak myślałem XD

Pajeet you have to choose:

"reportaż" telewizji, która utrzymuje synów i córki UBeków (ot choćby Olejnik) bez aparatu historycznego


rzeczywistość w której nawet ubecy nie atakowali papaja w okresie PRLu bo nic na niego nie mieli
  • Odpowiedz