Wpis z mikrobloga

Polecacie jakiś tani mikrofon na USB, który nie będzie zbierał innych głosów z pokoju oprócz mojego i będzie sprawnie współpracował z MS Teams? Pracujemy z różową z domu, z jednego pokoju i jak oboje mamy telekonfy to zazwyczaj mnie współpracownicy wyciszają bo słyszą każde słowo które żona wypowie w swojej robie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #technologia #homeoffice
  • 11
a nie możesz się po prostu sam wymutować jak nie masz nic do powiedzenia?
jak nie, to kupcie sobie oboje słuchawki do rozmów w biurze czy callcenter, np Jabra Evolve 20 Stereo, działają dobrze w biurze na 10-20 osób, to i w domu dadzą radę.
@czyznaszmnie: Używam Sony WH-XM4, mam je połączone równolegle z telefonem, nie chcę kolejnych słuchawek. Dobrze współpracują z androidem/iosem, ale już z windowsem są problemy. Sam mikrofon by mi się przydał. Mutuje się kiedy nic nie mówię, ale jak ja i moja żona gadamy w tym samym momencie to średnio działa i zagłusza mnie.
@mirindo: nie polecam jakichkolwiek słuchawek bezprzewodowych, tymbardziej z funkcjami ANC do rozmów. Ich mikrofony zbierają praktycznie wszystko, nawet upadek kartki papieru 30m dalej. Do tego bardzo często "otwierają" swoje ANC, żebyś słyszał sam siebie i nie darł #!$%@? do mikrofonu, bo człowiek robi to podświadomie, kiedy nie słyszy sam siebie, a przez to nie dość, że słyszysz jakbyś miał wiadro na głowie, to jeszcze nie masz szans na dobrą jakość dźwięku
@czyznaszmnie: te Soniaki mają dobre mikrofony jak używam ich z androidem czy iphonem, wówczas nic nie wyłapują oprócz mojego głosu, nawet mocny wiatr nie przeszkadza. Ale na windowsie z automatu mikrofony się "otwierają" i jest dramat. Do kompa obecnie mam podłączony tani mikrofon usb z ali, biuro mam na antresoli i jak dziecko biega na dole i krzyczy to jest git i go nie wyłapuje. Ale jak moja żonka siedzi 2m
@czyznaszmnie: nie wiem skąd założenie o #!$%@? parę kafli, skoro na biuro wydałem łącznie 1200 zł, a większość mebli to zbieranka drewnianych używek z olx (blaty, kozły pod stół kreślarski itp.) które latami kupowałem i odnawiałem (zresztą podobnie zrobiłem z innymi meblami w mieszkaniu). Ale co się będę tłumaczył, skoro i tak będę otrzymywał odpowiedzi jak na elektrodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można np. napisać "elo ziomek,