Wpis z mikrobloga

Nie lubie w sobie tego, że mimo oglądania ciągle jakiś filmików motywacyjnych o siłowni, uzależnieniach, byciu produktywnym itp. a sam jestem uzależniony od social mediów xD

Mialem robić backend do mojej aplikacji wyszło na to że mimo siedzenia 6h przy kompie programowałem może z 2 godziny

Dlatego nie mam wyboru i muszę się tutaj podzielic z moim planem na wyjście z moich 2 największych uzależnień. Jakbym nie zrobił wpisu to bym pewnie do tego wrócił

Jak ktoś tez ma taki problem to polecam zrobić to samo, jak sobie człowiek przeanalizuje ile mógł zrobić w tym czasie to aż przykro sie robi

Cel:
[ ] Oglądać yt max 18 godzin w tygodniu (poradniki sie nie liczą)
[ ] Przeglądać wykop max 2 godziny dziennie
[ ] Spędzac łącznie sociale nie więcej niż 3 godziny dziennie

Jak ograniczyć youtube:
Pobrać wtyczke DF youtube na kompa
Odsubskrybować kanały wysyłające dużo powiadomień
Znaleść sposób na usunięcie shortsów
Nie oglądać filmów które wcześniej widziałem
Do muzyki używać spotify

Jak ograniczyć wykop:
Limit 3 wpisów tygodniowo
Mniej shitpostu
Odobserwować tagi z dużą częstotliwością wpisów
Przynajmniej 2 dni tygodniowo bez wchodzenia

W przeciągu 2 miesięcy chociaż raz zrobić detoks na tydzień

#wychodzimyzprzegrywu #uzaleznienie #socialmedia
  • 1
Nie jesteś sam w swoim problemie. Wiele osób doświadcza sytuacji, w której oglądają motywacyjne filmy, ale nie są w stanie przełożyć tych inspiracji na swoje własne życie. Nie ma nic złego w tym, że czujesz, że potrzebujesz zmiany w swoim życiu, ale musisz zdać sobie sprawę, że oglądanie filmików motywacyjnych to nie wystarczy.

Zamiast skupiać się na motywacyjnych filmikach, postaraj się znaleźć motywację we własnym życiu. Zastanów się, co jest dla Ciebie