Wpis z mikrobloga

Spawacze szanowni, powiedzcie mi czy takie przyłbice z nawiewem powietrza dadzą mi 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem i wdychaniem oparów powstałych podczas spawania? W zakładzie jest wentylacja, ale to chyba za mało, dlatego chce inwestować w swoje zdrowie
Tutaj przykład:
https://allegro.pl/oferta/przylbica-spawalnicza-true-color-1-1-1-1-nawiew-10671809909

#spawacz
#spawalnictwo
#budowlanka
#spawanie
#pracaspawaczamnieprzeistacza
Xefirex - Spawacze szanowni, powiedzcie mi czy takie przyłbice z nawiewem powietrza d...

źródło: comment_1670877530iZbipcn9JnmTtO8wiAUm8h

Pobierz
  • 6
@Xefirex: nie wiem czy to dobry zestaw, ale z doświadczenia wiem, że najłatwiej i najtaniej dostać akcesoria do Speedglasa. Z tą maską nie wiesz, kiedy producent przestanie robić szybki czy filtry do nawiewu i możesz zostać na lodzie.

Z kolei jeżeli chodzi o samą ochronę, to na pewno poprawia jakość powietrza jaką oddychasz, pytanie tylko, co i ile tego spawasz, żeby zakup miał w ogóle sens?
@Xefirex: zależy od spawanego materiału, podobno podczas spawania aluminium wydziela się tlenek glinu, który mocno wpływa na uzębienie, od doświadczonych spawaczy kiedyś słyszałem, że oprócz przyłbicy z nawiewem, warto mieć też założoną maseczke przeciwpyłową i należy ją zmieniać koło 2-3h użytkowania, a i podobno to też nie zapewnia 100% ochrony, w przypadku stali nisko i wysoko stopowych chyba wystarczy sama przyłbica z nawiewem
@Xefirex: przewinąłem się w swoim życiu przez kilka spawalni, i jeśli chodzi o przyłbice z nawiewem to najczęściej widywałem sprzęt od 3m, jak już masz zamiar ładować w to tyle pieniędzy to wybrał bym to https://www.icd.pl/przylbica-spawalnicza-speedglas-9100-xx-fx-air-adflo.html?gclid=Cj0KCQiAjbagBhD3ARIsANRrqEttc_y6tK9eY0d6N77YLgPAtUf7HlJKy6TVHccf2c518A3ZNG3I6W8aAiZHEALw_wcB,
ale na żywo takie zestawy widziałem może z 2-3 razy, jeśli chodzi o sprzęt od 3m to najczęściej widywałem speedglasa z nawiewem bez tego kasku
@Xefirex bierz 3m albo esab, poszukaj też na olx bo czasem ludzie dostają co parę lat to sprzedają stare.
ogulnie jest w pytę tylko są do tego jeszcze filtry i szmatki i baterie... baterie to temat rzeka i są drogie.
bij do BHP albo do kogoś niech kupią...